1 çocuk annesi kadın, kendisini vuran eşinin 1.5 ayda serbest kalmasına gözyaşlarıyla isyan etti

1 çocuk annesi kadın, kendisini vuran eşinin 1.5 ayda serbest kalmasına gözyaşlarıyla isyan etti

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde geçtiğimiz 21 Mart sabahı, 41 yaşındaki Çiğdem Bal, 5 sene evvel böldüğü daha önceki eşi D. K, tarafından silahla sağ kasığından vuruldu. Ambulansla yakındaki özel bir sağlık kurumuna kaldırılan Çiğdem B, rehabilitasyonunun ardından taburcu oldu. Taburcu olan kadının eşi 1.5 ayda erbest kalırken; eşinin 1.5 ay sonra teftişle özgür kalmasına göz yaşları içinde tepki gösteren “Yarım kalan işini bitirmeyeceğinin garantisini kim verebilir?” biçiminde sitem etti.

ALDIĞI YARA SEBEBİYLE İŞİNDEN OLDU

Kurşunun sağ kasığından girip çıkması sebebiyle his kaybı bulunan bayan, ayağının üzerine basamıyor ve koltuk değnekleriyle eforlukla yürüyebiliyor. Sağlık sektöründeki işini kaybeden, yürüyememe meselesiyle de karşı karşıya kalan Çiğdem B, kendisini bu hale getiren daha önceki eşi D. K,’nin en ağır cezayı almasını bekliyordu.

EŞİ 1.5 AYDA TEFTİŞLİ SERBESTLİKLE BIRAKILDI

Fakat birkaç gün evvel Antalya Adliyesi 25. Asliye Ceza Duruşmasında görülen mahkemenin ardından avukatını arayan Çiğdem B, daha önceki eşinin teftişli hürlükle bırakıldığını bildi. Bal, bu karar karşısında neye uğradığını afalladı ve gözyaşlarına boğuldu. Kendisini bu hale getiren şahsın dışarıda olmasına tepki gösteren Bal, hakın yerini bulmasını arz etti.

1 çocuk annesi kadın, kendisini vuran eşinin 1.5 ayda serbest kalmasına gözyaşlarıyla isyan etti

“SİLAHI DİREKT BEDENİME YÖNELTTİ”

21 Mart’ta dostunun evine kahvaltı yapmak için gittiğini ve apartman girişinde beklerken daha önceki eşini fark ettiğini anlatan Çiğdem B, “Elinde silah vardı. Benim, ‘yapma’ dememe kalmadan silahı dolaysız bedenime yöneltti ve daha sonra bacağıma sıktı. ‘Bu iş burada bitmeyecek, bununla kalmayacak’ diyerek bana baktı ve kaçarak gitti. Ben zati acımdan dolayı ne yaptığımı öğrenmiyordum. Etraftaki insanlar ambulansı aramış ve beni sağlık kurumuna kaldırdılar.” dedi.

“TUTUKLU KALIR DİYE DÜŞÜNDÜM”

Ayağında asap yaralanması olduğunu kaydolan Çiğdem B, üzerinde basmakta zorlandığını ve ayağında hissin olmadığını söyledi. Çiğdem B., “Bunların üzerine dün mahkememiz vardı. Mahkeme bittikten sonra avukatımı aradım. Maznunun teftişli hürlükle özgür vazgeçildiğini söyledi ve ben çok devrildim. Bu acımla birlikte gerçekten psikolojim çok bozuldu. Ben azından, ifadem alındıktan sonra tutuklu kalır diye düşündüm. İlk mahkemede özgür vazgeçildi. Elini kolunu sallayarak dolaşıyor.” ifadelerini kullandı.

1 çocuk annesi kadın, kendisini vuran eşinin 1.5 ayda serbest kalmasına gözyaşlarıyla isyan etti

“EVLADIMLA YAŞIYORUM VE KORKUYORUM”

Bu kararı beklemediğini anlatan Çiğdem B, laflarına şöyle devam etti : “Böyle bir karar beklemiyordum. Sonunda bayana şiddet hadiseyi bu. Cinayete girişimle suçlanacağını düşünürken, özgür vazgeçilmesi beni çok devirdi. Neticede bir tane evladımla yaşıyorum ve ben korkuyorum. Yetkililere sesleniyorum, lütfen gereken yapılsın. Ben parasal, manevi her şeyimden oldum. Psikolojim bozuldu. Ben zati dışarıya çıkmıyordum şuan hiç çıkamıyorum.”

“BEN ÖLDÜKTEN SONRA MI HAK YERİNİ BULACAK”

Hakin yerini bulmasını arz eden Çiğdem B., “Bu kadar acele özgür vazgeçilmesini istemedim. En azından bir ceza alırsa şu sızılarımın, sürüklediğim acının azıcıkçık gevşeyeceğini düşünüyordum. İkinci kere devrildim. Sağlık Kurumuna gitmem gerek, bunun için dahi sıkıntılı oluyorum. Zira bu insan bana, ‘bu iş burada bitmeyecek’ dedi. Bunu göze alarak, özgür vazgeçilmesi çok canımı yaktı. 5 ay içerisinde beni tekerrürden bulup yarım kalan işini bitirmeyeceğinin garantisini kim verebilir? Ben can verdikten sonra mı hak yerini bulacak.”

1 çocuk annesi kadın, kendisini vuran eşinin 1.5 ayda serbest kalmasına gözyaşlarıyla isyan etti

HADİSE ANI KAMERALARA YANSIMIŞTI

Öte yandan, D.K,’nin elinde silahla, market poşetleriyle apartman bahçesine giren Çiğdem Bal’ın arttan geldiği, vakanın ardından birkaç saniye yaralı bayana bakıp, uzaklaştığı görüldü.

1 çocuk annesi kadın, kendisini vuran eşinin 1.5 ayda serbest kalmasına gözyaşlarıyla isyan ettiSosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır