Alesta Yatırım, Nicat Pil Teknolojileri’ne takribî 12 milyon TL kıymetleme ile yatırım yaptı

Alesta Yatırım, Nicat Pil Teknolojileri’ne takribî 12 milyon TL kıymetleme ile yatırım yaptı

Son yarıyıl yatırımlarıyla dikkat sürükleyen Alesta Yatırım, piller için nikel bazlı katot yapımı ve suni zihin yardımlı Ar-Ge çalışmaları yapan Nicat Pil Teknolojileri için 11 milyon 439 bin 500 TL işletme bedeli üzerinden yatırım kararı aldığını duyurdu.

Edindiğimiz bilgilere göre İzmir merkezli olan teşebbüs, Abdülrezzak Can Attal, Ahmet Aytekin, Engin Karabudak ve Emre Yusuf Göl tarafından heyetti. Nicat Pil Teknolojileri, ikincil piller için nikel bazlı katot yapımı ile bunların suni zihin yardımlı Ar-Ge’sini yapıyor; aynı zamanda pil malzemesi Ar-Ge ve yapımında kullanılmak üzere yazılım geliştiriyor. 

Escort Teknoloji Yatırım A.Ş. iştiraki olarak 2012 seneyi sonunda kurulan Alesta Yatırım, öncelikli olarak mahsul veya hizmet üretmeye başlamış, mevcut alıcıları bulunan ve gelişmeyi kasteden firmaları ve mahsul veya hizmeti hazır olmasına karşın satış ve pazarlama sürecine geçmek için finansman gereksinimi dinleyen teşebbüs firmaları amaçlıyor. 

Alesta Yatırım, temmuz ayında HUBBOX’a 6 milyon TL kıymetleme ile yatırım yaptı. İşletme aynı ay içerisinde hoşluk uzmanları ve kuaförler için pazar yeri olan Meloknows’a 208 bin TL ve BirFatura’ya 575 bin TL yatırım yaptı. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır