AMD’den yeni ekran kartı

AMD’den yeni ekran kartı

AMD’nin NVIDIA ile rekabeti son senelerde ehemmiyetli miktarda sürat kazanmışken, iki firma da aralıksız olarak birbiriyle büyük rekabet yaratabilecek ekran kartlarını tanıtmaya devam ediyor. İki ekran kartı devi, üst seviye reyin performansı sağlayan modellerinin yanı gizeme endüstriyel tabanlı ekran kartlarıyla da birbirlerine alan okumaya devam ediyor. Son atak ise AMD’den geldi ve AMD, yeni Radeon Pro VII ekran kartını tanıttı.

AMD Radeon Pro VII, özellikle yayın profesyonelleri, CAD ve CAE gibi bilgisayar dayanaklı mühendislik simülasyonlarını odağına alan bir ekran kartı olurken, endüstriyel emeller güzergahında geliştirilmiş. NVIDIA tarafında Quadro RTX 5000 ile rekabette olacak olan ekran kartı, NVIDIA karşısında performansın yanı gizeme maliyet avantajını da koruyor.

AMD Radeon Pro VII, 8K yayın içeriği ve karışık CAE simülasyon iş yükleri için geliştirilmiş bir ekran kartı. AMD Radeon Pro VII, 13.1 TFLOP‘a kadar birleştirilmiş FP64 performansı ile 1 TB/sn‘den fazla hafıza bant genişliğiyle dikkat sürüklerken, 16 GB HBM2 4.096 bit hafızayla birlikte geliyor. Ekran kartında 6 adet Mini-DisplayPort 1.4 yer alıyor ve böylece 6 değişik Full HD monitör veya tek bir 8K ekrana iletişim dayanağı sağlanabiliyor.

AMD Radeon Pro VII, haziran ayının ortalarından itibaren satışa çıkacak.

AMD Radeon Pro VII Özellikleri

Lider Çift Duyarlı Kayan Nokta Performansı –Mühendislik ve bilimsel iş yüklerinde 6.5 TFLOPS’a kadar FP64 çift duyarlı kayan nokta performansıyla Radeon Pro VII grafik kartı, rakibine göre 5.6 kat dolar başına performans sunar. Yüksek Süratli Hafıza – 1TB/s hafıza bant genişliğine ve bütün ECC özelliğiyle büyük ve karışık modelleri ve bilgi setlerini, düşük gecikmeyle akıcı çalıştıran 16GB’lık HBM2. AMD Infinity Fabric Link – İki AMD Radeon Pro VII GPU arasında hafıza paylaşımını olası kılan, yüksek bant genişliğine sahip ve düşük gecikmeli bir iletişimdir. Kullanıcıların proje iş yüklerinin ebat ve ölçeklerini artırmalarını, daha karışık tasarımlar geliştirmelerini ve bilimsel bulgular için daha büyük simülasyonlar çalışmalarını olası kılar. AMD Infinity Fabric Link, GPU’lar arasında 168 GB/s’ye kadar iletişim süratiyle, 5,25 kata kadar PCIe® x16 bant genişliği sağlar. Uzaktan Çalışma – Kullanıcılar fiziksel iş istasyonlarına, üretkenliklerini yasaklamadan, AMD Radeon Pro Software for Enterprise sürücüsüne yerleştirilmiş uzaktan iş istasyonu IP’si ile ulaşabilirler. Yüksek Bant Genişlikli PCIe 4.0 Dayanağı – PCIe 4.0, 8K için akıcı performansı ve çoklu kanallı görüntü etkileşimini olası kılmak için PCIe 3.0’ın iki katı bant genişliği sunar. Frame Lock/Genlock – Dev ekranlar, digital signage ve öbür görüntü taşıtları için duyarlı biçimde senkronize çıkışı olası kılar AMD FirePro™ S400 senkronizasyon modülü gerektirir. Yüksek Çözünürlük/Çoklu Ekran Dayanağı – 6 adete kadar senkron görüntü oturumu, bütün HDR ve 8K ekran çözünürlüğü tek ekranda, çoklu iş akışları için ultra süratli şifreleme ve parola çözme dayanağıyla toplanıyor. Profesyonel Uygulama Sertifikasyonu  Lider profesyonel uygulamalarda kararlılık ve eminlik için optimize edilmiş ve sertifikalandırılmıştır. Radeon Pro Software sertifikalı ISV uygulamalarının listesine buradan erişebilirsiniz.. ROCm™ Sarih Ekosistemi  OpenMP, HIP ve OpenCL™ dayanağı ile basit GPU programlama sunan, bununla beraber, TensorFlow™, PyTorch™, Kokkos ve RAJA gibi lider makine öğrenimi ve HPC framework’leri için de yardım sağlayan, sarih yazılım platformu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır