Android 11’in Mümkün Tanıtım Tarihi Söylendi

Android 11’in Mümkün Tanıtım Tarihi Söylendi

Google, bugün yayınladığı videoda “Hey Google” adında bir çevrimiçi konferans tertip etti. Uslu konut sistemlerine yapılan aktiflikte, genel olarak Google Asistan’ın çalışacağı makinelere müteveccih özelliklerden bahsedilse de Android 11’in tanıtım tarihiyle alakalı bilgiler de ortaya çıktı.

Google, geliştiricilerin Android 11 için hazır olduklarından emin olmak isterken yeni işletim sisteminin tanıtım tarihi hakkında da bilgilendirdi. 8 Eylül’de yeni işletim sistemini çıkaracaklarını söyleyen Google temsilcisi, “8 Eylül Android 11 tanıtımı için hakimiyet listesi” ifadesini kullandı.

Bu ifadeye bakacak olursak 8 Eylül’ü yeni işletim sisteminin çıkışının kesin bir tarihi olarak alabiliriz. Elbette firmanın Android 11’i tanıtmadan evvel bazı beta süreçlerini geçmesi gerekiyor. Bu beta süreçlerinde yaşanacak rastgele bir mesele ise bu tanıtım tarihinin de ertelenmesine neden olabilir.

Android 11’e ne gibi özellikler gelecek?

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android’in son versiyonunda bildirimler için yeni bir konuşma kısmı, rastgele bir ekrandan sohbete dönmenizi sağlayan sohbet balonları ve uslu konut aygıtları için yeni ulaşım teftişlerinin gelmesi bekleniyor. Bunlar dışında pek çok yeni özelliğe buradaki haberimizden erişebilirsiniz.

Google’ın her yıl kumpaslı olarak çıkardığı yeni Android 11 versiyonları, başlangıçta hudutlu rakamda uslu telefon tarafını ulaşılabilir oluyor. Sonrasında ise kademeli bir biçimde öbür üreticiler de uslu telefonlarına yeni işletim sistemini getiriyor. Yeni işletim sistemini alacak bazı uslu telefonlar emin olsa da özellikle 2-3 yıl evvel çıkan pek çok telefonun Android 11 aktüellemesini alması beklenmiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır