Apple, ARM Tabanlı 12-inç MacBook’da A14X Bionic Operasyoncu Sunacak

Apple, ARM Tabanlı 12-inç MacBook’da A14X Bionic Operasyoncu Sunacak

Apple’ın geçmişte ürettiği 12 inçlik MacBook’ların çok yakın gelecekte yine karşımıza çıkması bekleniyor. Son yarıyılda bu noktaya odaklanan pek çok değişik haber kulislerde geziyor. Aygıta dair yeni mümkün bilgiler söyleniyor.

Son olarak yeni aygıtta A14X Bionic çipseti yer alacağı ifade edildi. Yeni iPad modellerinde de bulunan bu harekâtçıya ek olarak, ARM tabanlı yeni MacBook 16 GB RAM ve 1 TB depolama gibi özelliklere sahip olabilecek.

Butterfly klavye geri dönüyor

apple

Daha evvel de yeni teknolojiler hakkında bilgiler veren Komiya tarafından yapılan bir Twitter paylaşımı, yeni modelin mümkün özelliklerini ortaya çıkardı. Bu yeni 12 inçlik MacBook, ARM tabanlı A14X harekâtçıya sahip olacak. 

Modelin değişik yapılandırmaları bulunacağını belirten Komiya’ya göre 12 inçlik MacBook’un RAM alternatifleri 8 GB ve 12 GB olacak. Depolama açısından bakarsak karşımıza üç değişik seçenek çıkıyor: 256 GB, 512 GB ve 1 TB. Aygıta ait en dikkat çekici iddia ise 15-20 saatlik bir pil ömrüne sahip olacağı.

Eskiki Intel operasyonculu modellere baktığımızda pillerinin 8-10 saatlik bir ömrü olduğunu görüyoruz. Başka Bir Deyişle iddiaların doğru olması vaziyetinde yeni jenerasyonda bu zaman iki katına çıkmış olacak. Bu da özellikle sarih alanda çalışmak isteyenler için oldukça yararlı bir özellik.

Yeni 12 inç MacBook’un öteki özellikleri

macbook

Makinenin sahip olacağı söylenen öteki özellikler arasında 720p FaceTime HD kamera ve butterfly klavye olacağı belirtiliyor. Butterfly klavyenin daha evvel sık sık meselelerle gündeme geldiğini düşündüğümüzde bu pek de iyi bir fikir sayılmayabilir.

12 inç MacBook’un öteki mümkün özellikleri: 

12” Ağ Tabaka Ekranı  Tek USB-C girişi Ağırlık: 1kg altında 4. jenerasyon Butterfly Keyboard Maliyet: En az 799 Dolar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır