Apple Müzik, iPhone Pillerini Kapalıyken de Sömürüyor

Apple Müzik, iPhone Pillerini Kapalıyken de Sömürüyor

Apple’ın takviye forumlarında ve Reddit’te ortaya çıkan suratlarca şikayet, Apple’ın en son işletim sistemi olan iOS 13 versiyonunda potansiyel bir mesele yaşanmış olabileceğini gösteriyor. Bazı şikayetlere göre uygulama arka tasarıda şarjın %95’ini harcayabiliyor. 

Başlıklara baktığımızda pek çok eş şikayet görüyoruz. iOS 13.5.1 versiyonunu kullanan şahıslar, Apple Müzik uygulamasının pilin %50 kadarını tükettiğine söyledi. Üstelik bu süreçte uygulama faal dahi olmuyor.

Kullanıcılar pil tüketiminden davacı

apple music

Mojo06 kullanıcı ismine sahip bir birey, “Birkaç gün evvel yeni iPhone 11 aldım ve pilim çok süratli dibe iniyor. Apple Müzik uygulamasını kullanmadım dahi ama arka tasarıda 18 saat süresince çalışmış ve pilimin %95’ini harcamış gözüküyor. Ayrıca telefonum bu surattan da çok ısınıyor. Bu surattan yeni telefonumun pili can verecek diye kaygılanıyorum.” dedi.

MacRumors sitesine göre bu mesele yeni değil ancak sualin ortaya çıkış sıklığı, yeni işletim sisteminin gelişiyle beraber ehemmiyetli miktarda çoğalış gösterdi. Başka Bir Deyişle mesele büyük olasılıkla ya işletim sisteminde ya da Apple’ın sunucu tarafında ortaya çıkmış olabilir.

Bazı kullanıcılar sualin çözülmesi için uygulamayı kapanmaya güçlerken, iPhone’ları yine başlatmak, arkaplanda uygulama yenilenmesini yasaklamak ve mobil irtibatı kapatmak da ortaya atılan çözümler arasında yer alıyor. Bazı şahıslar ise Apple Müzik uygulamasını komple kaldırıyor. 

Apple yakında harekete geçecek

apple müzik

Sualin çözümü için kullanılan usuller değişik olsa da bu usullerden kimilerinin değişiklerinden daha kesin çözümler sunduğu belirtiliyor. Apple Müzik uygulamasını faal olarak kullananlar için ise işler daha güç hale geliyor.

Bugüne kadar Apple, büyük kalabalıkların davacı olduğu meselelere çok süratli tepkin göstermesini öğreniliyordu. Haliyle işletmenin bu karmaşıklığı kısa vakitte çözmesi bekleniyor. Muhtemelen bir sonraki iOS aktüellemesinde bu mesele çözülecektir.

iOS 13.5 işletim sistemi hakkında sizin fikirleriniz nedir? Siz de bu aktüellemeden sonra eş pil meseleleri yaşadınız mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır