Apple ve Google’a kopya oyun davası

Apple ve Google’a kopya oyun davası

Bazı oyunların birbirlerinin fikirlerinden esinlendiği sarih, ancak Ubisoft bir oyundaki fazla eşliği göz arkasını edemedi.

Bloomberg’e göre reyin yayıncısı Ubisoft, Area F2‘yi sattığı için Apple ve Google’ı duruşmaya taşıyor. Bunun sebebi, Area F2’nin Rainbow Six: Siege‘in “neredeyse karbon kopyası” olması. Alibaba’nın sahibi olduğu Ejoy’un ve Qookka Games’in, Ubisoft’un ekip shooter oynunun arayüz kumpası dahil, “neredeyse her yanını” kopyaladığı iddia ediliyor. İki oyunda da drone’lar, kırılabilir duvarlar ve duvarlardan iple sallanmak öne çıkıyor.

Ubisoft, Apple ve Google’ı telif hakkı ihlali hakkında uyardığını, ancak iki işletmenin de Area F2’yi uygulama mağazalarından kaldırmadığını söyledi. Ubisoft’un oyunun geliştiricisi yerine neden Apple ve Google’ı yargıladığına dair bir söyleme yok. Bunun sebebi, Ejoy’un Çin’de olması ve burada telif hakkının peşinden gitmenin güçlüğü olabilir. Apple ve Google’a açılan dava galibiyetli olursa, Area F2 mağazalardan kaldırılabilir ve kazancın bir kısmı, Ubisoft’a geri dönebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır