Kapat
Teknoloji 15 0

Boyasız Kaporta Düzeltme İşlemi Nedir?


Boyasız göçük düzeltme ya da diğer ismiyle kaporta düzeltme, çeşitli ekipmanların yardımıyla küçük ölçekli hasarı düzeltme işlemlerine verilen addır. Bu uygulamalarda çeşitli teknikler kullanılır. Kaportadaki deformasyon, masaj yöntemi olarak adlandırılan uygulamada kullanılan çeşitli çubuklarla itilmek sureti ile ortadan kaldırılır. Araç, boyasız kaporta düzeltme kiti yardımıyla daha fazla hasar görmeden onarılır.


 

Boyasız Kaporta Düzeltme İşlemi Nasıl Uygulanır?

 

Boyasız kaporta düzeltme işlemi sırasında araca daha fazla zarar vermemek için özel ekipmanlar gerekebilir. boyasız kaporta düzeltme için en yaygın kullanılan malzemelerden biri uzun çubuklardır. Uzun çubukların yardımıyla, göçük düzeltilmeye çalışılmıştır. Boyasız Göçük düzeltme yaparken tüm aracın boyanmasına gerek yoktur. Hasar, boyasız göçük düzeltme sayesinde kısa sürede çözülebilir. Bu işlem sonrasında en az 2 saat beklenir ve daha sonra pasta cila uygulanır ve işlem tamamlanır.

 

Boyasız Kaporta Düzeltme Pahalı Bir Uygulama mı?

 

Küçük ölçekli hasarlarda tercih edilen yöntemlerden biri olan boyasız kaporta düzeltme işlemi, boya içermeyen göçük düzeltme kiti ile kısa sürede yapılır ve araç sahibine birçok avantaj sağlar. Boyasız göçük düzeltme sonrasında, araç değerini biraz kaybetse de bu o kadar önemli bir değer kaybı olmayacaktır. Çünkü çoğunlukla sıfır km ve orijinal araçlar için kullanılan bu sistem, aracın özgünlüğüne zarar vermez ve aracın değerinden hiçbir şey kaybettirmez.

 

Boyasız göçük düzeltme işleminin uygulanabileceği belli başlı herhangi bir araç grubu yoktur. Boyasız göçük düzeltme işlemi herhangi bir araca uygulanabilir. Bununla birlikte, araba boyasının zarar görmemesi çok önemlidir, aksi takdirde kaporta düzeltmesinin uygulanması zor olacaktır. Boyasız göçük düzeltme işlemi küçük hasarlar için uygulanan yöntemlerden sadece biridir. Hasar için ödenecek fiyat, araçların hasarına bağlı olarak değişecektir. Bununla birlikte kasko ile aracın bu masrafları kontrol altına alınabilir.

 

Kaskodaki mini onarım seçenekleri ile tüm bu işlemleri bedava uygulamak mümkündür. Mini onarım garantisinde sunulan tüm garantiler ek ücret ödemek sureti ile uzatılabilir ve sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden kasko tekliflerini farklı sigorta şirketlerinden alındığında mini onarım garantileri hakkında herhangi bir sorun olup olmadığı araştırılmalıdır.

ahmet şahin {ahmet şahin}