Chrome sekmelerine yeni özellik

Chrome sekmelerine yeni özellik

Chrome’da sekmeleri gruplandırmaya müteveccih bir işlev sunmaya hazırlanan Google, henüz hazır olmayan bu işlevi azıcık daha geliştirdi.

Sekme gruplarını sınadıysanız, gruplanan sekmelerin evvelkinden de fazla yer kaplayabildiğini fark etmişsinizdir. Bunun sebebi, sekmelere cettiğiniz yaftalardı. Chrome 85’in Canary yapılarında yapılan bir farklılık, sekme gruplarını yafta ebadına küçültmenizi sağlıyor. Bunu yaftaya tıklayarak yapabiliyorsunuz. Yaftaya bir defa daha tıklarsanız sekmeler genişliyor.

Sekme gruplarını daraltma işlevi, şu an yalnızca Chrome Canary yapılarında kullanılabiliyor ve zannedilen olarak kapalı bulunuyor. İşlevi aktifleştirmek için Chrome Canary 85.0.4148.0 veya üzerini çalıştırdığınızdan emin olun ve chrome://flags/#tab-groups-collapse adresine giderek vurgulanan ayarı “Enabled” başka bir deyişle faal konuma getirin. Son olarak Chrome’u yine başlatın.

Şimdi işlevi sınamak için bir sekme grubu oluşturabilir ve sekmenin yaftasına tıklayarak onu daraltıp genişletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır