Çocuk Gelişimi İçin Ailelere Öneriler

Çocuk Gelişimi İçin Ailelere Öneriler

Çocuk Gelişimi İçin Ailelere Öneriler

Bebek gelişimi ve çocukluk süreci anne babaların dikkat etmeleri gereken dönemler arasında yer alır. Bu nedenle ailelerin uzmanlar tarafından verilen önerileri dikkate almalarında yarar vardır.

Bebek gelişimi ile hem fiziksel hem de psikososyal bir süreç olarak tanımlanır. Yeni doğan dönemiyle birlikte başlayan bu süreç aşama aşama ilerler. Her dönemde bebeğin fiziksel gelişimi devam etmektedir. Özellikle iki yaştan itibaren başlayan çocukluk dönemi çocuk gelişimi ile ilgili daha hassas davranılması gereken bir süreçtir. Bu süreçte çocuk gelişimi için anne babaların çocuğunun beden sağlığı kadar ruh sağlığına da önem vermeleri gerekir.

Çocuk Gelişimi İçin Tavsiyeler

Çocuk Gelişim Tablosu çocuğun gelişimini daha rahat şekilde takip edebilmeyi sağlayacaktır. Fiziksel gelişmelerin yanı sıra çocuğun zihinsel ve motor becerilerinin gelişmesi için de çaba sarf edilmelidir. Özellikle küçük yaşlardan itibaren çocuğun sanatsal faaliyetlerle tanıştırılması kendini daha iyi ifade etmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra çocuğun girişimleri ve yaratıcılıkları desteklenmeli, çocuk tebrik edilmeli ve sözel şekilde ödüllendirilmelidir.

.

pediatriportali.net

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır