Çocuk Tenis Ayakkabıları Özellikleri

Çocuk Tenis Ayakkabıları Özellikleri

Çocuğunuz tenis oynarken sahada rahatça hareket etmelerini ve koşmalarını sağlamak için doğru tenis ayakkabıların seçilmesi önemlidir. Hangi çocuk tenis ayakkabısı alırken düşünmeniz gereken ayakkabıların ağırlıkları, üretildikleri malzemeler, çekiş güçleri ve elbette çocuğunuzun oyun tarzına uygun olacağıdır.

Tenis ayakkabısı çocuklarınızın ayaklarını tam olarak korumalıdır. Tenis oynarken çocuklarınızın ayaklarının belli kısımları diğer alanlarına oranla daha fazla baskı altında kalırlar. Ayak parmakları fazla baskı uygulanan alanlardan birisidir. Servis vuruşlarında ya da smaç vuruşlarında çocuklar ayak parmaklarının üzerinde zıplarlar. Bu zıplamalar esnasında ayak parmaklarının korunması için ayakkabının burnunun güçlendirilmiş olmasına ve yan panellerin destek sağlamasına dikkat etmelisiniz.

Ayakta fazla baskı uygulanan diğer bir alan ise ayaklarının orta kısımlarıdır. Burada kullanılan yastıkların çocuklarınızın ayaklarını tam olarak desteklediğinden emin olmalısınız. Böylece çocuğunuzun ayaklarının ayakkabı içinde rahat olduğundan emin olabilirsiniz. tenis ayakkabılarının sahip olduğu kauçuk tabanlar sahada çocuğunuzun çekiş kuvvetlerini arttırır. Ayakkabılarının üst malzemelerinin deri ve dayanıklı maddelerden yapılması da ayakkabıda ki yıpranmaları engelleyecektir.

Eğer çocuğunuzun hızlı bir oyun tarzı varsa bu stiller için özel olarak tasarlanmış ayakkabıları tercih etmelisiniz. Bu tarzdaki ayakkabılar ani duruşlar için oldukça etkilidir. Böylece çocuğunuz topa vurmak için aniden durduğunda kayma yaşamaz. Bu ayakkabı tarzlarında orta tabanlarının eva ile desteklenmiş olması ayaklarının rahatlı için önemlidir. Ayrıca eva katmanı zeminden gelen şokları emmede de etkilidir.

Çocuklarınızın ayaklarının rahatlıklarını arttırmak için ise iç tabanı çıkabilen ayakkabı modellerinden tercih edebilirsiniz. Böylelikle ayakkabının standart iç tabanlığı yerine çocuğunuzun ayak anatomisine tam olarak uyum sağlayan kendi tabanlığını kullanmasına olanak sağlarsınız.

Çocuk ayakkabılarındaki önemli diğer bir nokta ise topuk desteklerinin çocuğunuzun ayağını tam olarak desteklemesi gerektiğidir. Böylelikle çocuğunuz dengesini daha rahat bir şekilde koruyabilecektir.

En iyi tenis ayakkabılarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır