Cristiano Ronaldo, Dünyanın En Pahalı ve Ender Otomobillerinden Bugatti Centodieci’yi Satın Aldı

Cristiano Ronaldo, Dünyanın En Pahalı ve Ender Otomobillerinden Bugatti Centodieci’yi Satın Aldı

Futbol tarihinin yaşayan efsanelerinden biri olan Cristiano Ronaldo, bu sezon formasını giydiği Juventus’la beraber yeni bir şampiyonluğa erişti. Futbolun enlerinden olan Portekizli futbolcu, sahada yaptıklarının yanında aynı zamanda büyük bir magazin figürü. Öyle ki oyuncunun yaptığı her hareket, sanki vaka oluyor.

Serveti, yaptığı pahalı tüketmeler ve özel yaşamıyla her an gündemde kalmayı muvaffak olan namlı futbolcu, bu defa aldığı spor araba ile gündeme geldi. Aktarılanlara göre yıldız ad, Juventus’un İtalya Serie A’daki üst üste 9 şampiyonluğunun gururuna kendine 8,5 milyon pound bedelinde bir Bugatti Centodieci armağan etti.

Cristiano Ronaldo, lüks otomobillere olan ilgisini öğreniliyor:

Cristiano Ronaldo

Lüks otomobillere hayranlık dinleyen ve garajında Ferrari 599 GTO, Lamborghini Aventador, McLaren MP4 12C gibi pek çok süper arabaya sahip olduğu öğrenilen Cristiano Ronaldo, 233 milyon takipçili Instagram hesabından zaman zaman otomobillerinin resimlerini paylaşarak sanki düşman çatlatıyor.

Geçtiğimiz sene sadece bir adet üretilen Bugatti La Voiture Noire modeline bütün 11 milyon euro ödediği söylenen Juventuslu futbolcu, yeni Centodieci taşıtına ise sene sonunda kavuşacak. Dünyada yalnızca 10 adet üretilecek süper araba, maliyeti kadar özellikleriyle de dikkat sürüklüyor.

Kaputun altında 8 litrelik W16 motorla gelen canavar taşıt, sadece 2,4 saniye gibi kısa bir müddet içerisinde 0’dan 100 km sürate erişebiliyor. 1.600 at eforundaki taşıt, aynı zamanda 380 kilometre/s maksimum süratiyle dünyanın en süratli spor otomobillerinden biri olarak gösteriliyor.

35 yaşındaki Portekizli yıldız, geçtiğimiz haziran ayında da 5,5 milyon poundluk lüks bir yat satın almıştı. 88 feet uzunluğundaki bu yatın içerisinde 5 değişik lüks kabin ve 6 adet özel dekore edilmiş banyo bulunduğu söyleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır