Kapat
Karma Teknoloji 64 0

Damper Devrilme Engelleyici – METADAMPER


Damperli araç sürücüsü yük boşaltırken aracı ileri geri hareket ettirerek düz zemin arar. Düz zemini bulduğu anlarda damperi kaldırarak yükü boşaltır. Boşaltma işlemi eğimli zeminde veya çökmeler olan bir zeminde yapılırsa araç yan yatar ve damper devrilir. Hafriyat alanlarında en sık rastlanan iş kazalarının başında damper devrilmeleri gelir. Zemin düz olmasına rağmen damper devriliyorsa yük yanlış yüklenmiştir. Yük dengeli bir şekilde yüklenmemişse damperin ağırlık merkezi değişir ve damper devrilir. Damper devrilme engelleyici olarak çeşitli sistemler geliştirilmiştir. Ağır vasıta tır, kamyon, otobüs gibi araçların arıza tespitleri ve tamirleri için teknolojik cihazlar üreten, ithal eden Metadiag firmamız damper devrilmelerini engelleyen en etkili cihazı da üretmeye başlamıştır.


Kendi ar-ge mühendislerimizin fikri olan bu cihaz yüzde yüz yerli sermaye ürünüdür ve tüm testlerden başarıyla çıkmıştır. En önemli özelliği zemindeki eğimi algılaması ve anında uyarı ışıklarıyla sürücüyü uyarmasıdır. Ayrıca eğer araç eğimli arazideyse damperin açılmasına kesinlikle izin vermemesidir. Eğim sol taraftaysa soldaki uyarı ışığı yanar, sağ taraftaysa sağdaki uyarı ışığı yanar. Damper devrilme nedenlerinden biri de yükün hatalı yüklenmesidir. Yük yüzeyin her yerine dengeli ve düzgün bir şekilde yerleştirilmelidir. Aksi halde damperin ağırlık merkezi bozulur ve ara bir tarafa yan yatar. Metadamper damper devrilmelerini sona erdirerek maddi ve manevi kayıplar yaşanmasını önleyecektir.

Damper devrildiğinde çekici çağrılması, damperin araçtan ayrılması, tamire götürülmesi ve tamiri sürücüye ve firmaya yüklü maliyetler çıkarır. Bu arada çalışmayan araç işlerin aksamasına, zaman ve maddi kayıplara neden olur. Bu nedenle damper devrilmelerine son veren Metadamper araç sahiplerinde büyük memnuniyet yaratmıştır. www.metadiag.com.tr sitemizde ürünle ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Satış ekibimiz ve teknik ekibimiz Metadamper kurulumu ve montajıyla ilgili destek hizmeti vermekte, kullanım konusunda eğitim desteği sağlamaktadır. Türkiye’nin her yerine ürün satışı yapıyor ve satış sonrası destek hizmeti veriyoruz. Ürünümüz bir yıl garantilidir. Damper devrilmelerinde yaşadığınız maddi kayıplar Metadamper fiyatından çok daha fazladır. Ürünümüzü bir kez alacaksınız ama yıllarca damper devrilme masraflarıyla karşılaşmayacaksınız. Bilgi almak ve sipariş vermek için hemen firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

isa yilmaz {isa yilmaz}