Delikli ekranlar için yeni fikir

Delikli ekranlar için yeni fikir

Samsung’un bir sonraki kalemli telefonu Galaxy Note 20, bazı delillere göre ekran içi kamerayla gelecek. Ancak böyle bir kameranın Galaxy Note 20’de olmayacağını söyleyen raporlar da var.

CNIPA’da Çin Milli Fikri Mülkiyet Yöneti alınan en az beş tasarım tescili, yanında vaziyet ışığı olan bir ön kamerayı gösteriyor. İnce bir şerit biçiminde olan ihtar ışığı, bazı tasarımlara kameranın çevresini sararken kimilerinde, kameranın sağında veya altında yer alıyor.

Çok ince görünen bu şeridin bir ekran olması halinde, ebatları sebebiyle bilgi gösterme olasılığı düşük. Ancak bu vaziyette indirmelerin ne kadarının bitirildiğini veya video izlerken ne kadarını izlediğinizi görmenizi sağlayabilir. Eş işleve Windows’un misyon çubuğundaki bazı sembollerde tesadüfüyoruz.

Her tescilde olduğu gibi bu tescillerin de asıllaşma ihtimali yüksek değil. Dolayısıyla Galaxy Note 20’de ve hatta Galaxy S30‘da dahi böyle bir işlevi görmeyebiliriz. Samsung’un “delikli” ekran tasarımını terk etmek istediğini öğreniyoruz ve bu asıllaşırsa, tescillerdeki tasarımı gelecekte kullanacak Samsung telefonların rakamı da kısıtlı olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır