Disney+, Koronavirüs Nedeniyle Tüm 2020 Seneyi Marvel Üretimlerini Erteledi

Disney+, Koronavirüs Nedeniyle Tüm 2020 Seneyi Marvel Üretimlerini Erteledi

Devam eden koronavirüs salgını sebebiyle şimdiye dek Hollywood’un yüksek bütçeli bir hayli filminin çıkış tarihi ertelenmişti. Salgının patlak vermesinin ardından topallayan film çekimleri sebebiyle Marvel Sinematik Kâinatı’ne ait Black Widow ve The Eternals gibi bir hayli üretim ertelenirken şimdiyse Disney+, önümüzdeki ay yayınlanması tasarlanan The Falcon and the Winter Soldier ve mini internet dizisi WandaVision’ı ertelediğini duyurdu.

Basmakalıpta önümüzdeki ağustos ayı içerisinde Disney+’ta yayınlanması beklenen The Falcon and the Winter Soldier, geçtiğimiz mart ayında seti kapatmıştı. Dizinin mart ayından bu yana yapımda olmaması, natürel olarak ertelemeyi de birliktesi getirdi. Bu noktada işletme net bir yayın tarihi vermese de üretimin, 2020 seneyi sona ermeden yayınlanması oldukça güç gözüküyor. WandaVision’ın ise 2021 baharına ertelendiği belirtiliyor.

Ertelenen Marvel üretimlerinin vizyon tarihleri:

Black Widow

Geçtiğimiz aylarda bir söyleme yayınlayan Disney, başta Marvel Sinematik Kâinatı’ne ait filmler olmak üzere bir hayli üretimin vizyon tarihini aktüellediğini duyurmuştu. Çoğu filmin 3 ay ila 1 sene ertelendiği bu aktüellemenin ardından Marvel’ın 2020 takviminde neredeyse hiç film kalmamış oldu. Bu noktada vizyon tarihi söylenen Marvel imallerinden kimileriyse şu biçimde:

Black Widow 6 Kasım 2020 The Eternals 12 Şubat 2021 Shang-Chi 7 Mayıs 2021 Örümcek Adam 3 5 Kasım 2021 Thor: Love and Thunder 28 Şubat 2022 Dr. Strange 2 25 Mart 2022

Marvel Sinematik Kâinatı ile iletişimli olacağı öğrenilen mini dizi The Falcon and the Winter Soldier’ın da ertelenmesinin ardından bu sene içerisinde görebileceğimiz Marvel üretimlerinin rakamı, bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar eksildi. Her ne kadar bu gidişat Marvel hayranları için can sıkıcı olsa da beklemekten başka yapabilecek pek fazla şey bulunmuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır