Eğitim 4.0 Dünyası

Eğitim 4.0 Dünyası


 


Endüstri 4.0 son yılarda sanayi sektöründe çok revaçta. Endüstri 4.0 yani dördüncü sanayi devriminin konuşulduğu bugünlerde eğitim dünyasında da bir başkalaşım var. Bu başkalaşım gerçekten tüm eğitim dünyasında hızla ilerliyor ve bu ilerleme ile Eğitimde yeni bir devrimin olduğu ve bu devrim ile Eğitim 4.0 dünyasına giriş yapıldığı konuşuluyor.

Eğitim 4.0 ile birlikte okul öncesi kodlamarobotik kodlama setleri, arttırılmış gerçeklik uygulamaları gibi kavramlar eğitimin içine daha çok giriyor. Çocuklar okul öncesi dönemlerde basit algoritmalar kurarak programlamaya giriş yapıyorlar.

Eğitim 4.0 tabi ki sadece bunlardan ibaret değil. Endüstri 4.0 etkisi ile artık eğitimler mekan ve zaman bağımsız olarak her yerde yapılabiliyor. Özel araçlar ile kişilere özel eğitimler hazırlanabiliyor. Farklı projelerde çocuklar yer alıp kendilerini geliştirebiliyor. Çocuklar problem çözme, farklı düşünme, takım çalışması gibi yetkinliklere daha çabuk ulaşabiliyor. Yaparak eğlenerek daha kolay ve kalıcı öğreniyorlar.

Bunlar tabiki sadece başlangıç. Devrim henüz yeni başladı ve her geçen gün ilerliyor. İlerledikçe gelişim daha da artıyor. Eğitim 4.0 ın sonunun olmadığını düşünüyorum. Robotlar teknolojik diğer aygıtlar gün geçtikçe eğitim hayatımızda daha çok olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır