Ekonomi İstikrar Kalkanı Kapsamında 4 Yeni Kredi Kampanyası Başladı

Ekonomi İstikrar Kalkanı Kapsamında 4 Yeni Kredi Kampanyası Başladı

Ekonomi İstikrar Kalkanı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Nisan sonunda açıklanan paketlere yenileri eklendi. Haziran ayına vatandaşlar bu yeni kredi kampanyaları sayesinde mutlu girerken, konut sahibi olmak isteyenden, borçlu vatandaşlara kadar herkes için müjde gibi geldi. Ekonominin özellikle korona virüsü nedeni ile durma noktasına gelmişken, konut, araç, ihtiyaç ve tatil için hazırlanan kredi paketleri, hem oldukça cazip kredi faizleri ile hemde geri ödemesindeki kolaylıklar nedeni ile kredi çekecekleri memnun etmiş durumda.

Yeni Kredi Kampanyaları Açıklandı

Açıklanan kredi kampanyalarına göre Vakıfbank, Halk Bank ve Ziraat Bankası gibi kamu bankaları direk müşterilerinin yeni kredilerden yararlanmasını sağlarken, özel bankalarda en düşük kredi faiz oranlarını açıklayarak normalleşme sürecine destek oldular. Konut kredisi için yapılan kampanyalar iki farklı faiz oranı ile değerlendirildi. En düşük faiz oranı sıfır daire alımlarda %0,64 iken, ikinci el konutlarda ise bu oran %0,74 olarak belirlendi. Ayrıca yeni konut alacaklar için 12 ay ödemelerde erteleme imkanı sağlanırken, kredi ödemeleri ise 120 aydan, 180 aya kadar çıkarıldı. Yani vatandaşlar 0,64 faiz oranı ile 15 yıl geri ödemeli kredi çekebilecekler.

Kredi Başvurularında Artış Var

Haberler Özel sitesinden edinilen bilgiye göre, sıfır daireler ile ikinci el dairelerde ki 0,64 ile 0,74 kredi faiz oranları İstanbul, Ankara ve İzmir için 750 bin TL’ye kadar, diğer iller için 500 bin TL’ye kadar kredi talebinde bulunabiliyor. Konut kredisinde ki talebin yanı sıra yerli üretim araçlar için de ciddi oranlı faiz indirimi bulunuyor. Taşıt kredi oranları sıfır ticari araçlarda % 0.49 olurken, sıfır otomobillerde ise bu oran % 0.69 olarak belirlendi. İkinci el araçlarda ise bu oran % 0.82 olarak belirlendi.

İhtiyaç ve Tatil Kredisi

İhtiyaç halinde mobilya, beyaz eşya, kapı ve pencere sistemi, çeyiz ve bisiklet için de kredi çekilebiliyor. Belirlenen oranlar 3 bin TL ile 30 bin TL arasında olurken, Haberler Özel sitesinde verilen bilgilere göre ilk 6 ay geri ödemesiz ve sonrasında 60 aya varan vadeli kredi imkanı bulunuyor. Tatil için kredi çekeceklere ise 36 ay vadeli 10 bin TL destek kredisi bulunuyor.

Kaynak : https://www.haberlerozel.com/ekonomi/kamu-bankalari-4-yeni-kredi-kampanyasini-hayata-gecirdi-h1094.html

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır