Kapat
Sosyal Medya 1.262 0

Facebook İngiltere Ligi Maçlarını Almak İçin Amazon’la Yarışıyor


Teknolojinin hemen her kulvarında isminden söz ettirmeye başlayan dünya genelinde milyarlarca kullanıcı kitlesi edinmiş sosyal medya devi Facebook’un İngiltere Premier Lig yayın haklarını almak adına bir teklif yapacağı bilgilendirmesi yapıldı.


Spor yayınlarının haklarını sahibi olmak adına pek çok teknoloji firması ile yarış halinde olsa da, görünüşe bakılacak olursa artık bu kıyasıya rekabetin içinde iki dev şirket daha yer edinecek. İsmi geçmekte olan bu şirketlerden biri Facebook, diğeri ise Amazon olarak ön plana çıkıyor. İngiltere’nin önde gelen kulüpleri arasında yer alan Manchester United’ın Asbaşkanı tarafından gerçekleştirilmiş olan açıklama neticesinde iki firma da İngiltere Premier Lig’in yayın haklarını satın alabilmek için teklif yapma planlaması içerisinde bulunuyor.

Tabii şunu belirtmekte fayda var ki, bu yayın hakları yalnızca bazı ülkeler adına geçerli bir sistem halinde ilerleyecek ve örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde 2022 senesine dek NBC dışında hiçbir kanal ya da internet adresi bu maçları canlı yayınla kullanıcılarına yansıtamayacak.

 

Mesut Kengir {Mesut Kengir}