Kapat
Sosyal Medya 216 0

Facebook Live’de 360 Derece Yayın!


Canlı yayın özelliğinin popüler hale gelmesiyle birlikte yenilikler de gelmeye başladı. Tüm platformlarda neredeyse aktif olan canlı yayın özelliği için Facebook yeni bir yayın özelliğini aktifleştirdi. Facebook live üzerinden yayın yapıyorsanız şayet, artık daha güzel bir açıda canlı görüntü verme imkanınız olacak.


360 Derece Yayın İmkanı!
Facebook Live ile gaziantep escort yaşamınıcanlı yayınlarınızı 360 derecelik açıda gerçekleştirebilirsiniz. Aslında bu özellik bugün gündeme gelen bir konu değil. Fakat aktifleşmesi zaman aldı. Tam 3 ay önce 360 derece yayın özelliğinin geleceği duyurulmuştu. Geliştirmeler ise tamamlandı test süreci sona erdi. Bugünden itibaren live kullanıcıları 360 dereceyle daha geniş açıda yayın sunabilecek.

Canlı yayını 360 derece olarak sunmak için ise bazı ayarların yeniden yapılandırılması gerekebilir. Facebook, 360 derece canlı yayın yapmak isteyenlere özel bilgi sunan bir pdf de sunuyor. Eğer 360 dereceli canlı yayın hakkında öğrenmek istedikleriniz varsa https://fb360video.files.wordpress.com/2017/03/live-360-getting-started-guide.pdf adresinden detayları öğrenerek yayına başlayabilirsiniz.

Bağlantı Hızı Önemli!
FAcebook mühendisleri Live için getirilen yeni açı için yüksek bağlantı istiyor. Düşük bağlantı hızlarında sorunlar yaşanabileceği için en az 4 Mbps bağlantı hızının olması istenmiş. Dünya ülkeleri yüksek hızda hizmet alırken Türkiye’de hala düşük hızda internetin kullanılması, AKK bulunması 360 dereceli canlı yayın için aksaklıklara neden olabilir.

Soykan Gümüş {Soykan Gümüş}