Format Sonrası Windows 10’a Yüklemeniz Gereken 9 Uygulama

Format Sonrası Windows 10’a Yüklemeniz Gereken 9 Uygulama

Şayet Windows 10‘da alakalı bir mesele yaşıyorsanız, Windows’un kurtarma alternatiflerini uygularsanız. Meseleniz çözülmez ise geriye kalan tek takat bilgisayarınıza format atmak, başka bir deyişle Windows 10 silip yine pak bir montaj yapmaktır.

Windows 10’a format attıktan sonra hangi programları ve uygulamaları yine yükleyeceğiniz elbette sizin seçiminiz, ancak daha uzun ömürlü bir kullanım için yüklememiz gereken uygulamalar bazen kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu listemizde, format sonrası Windows 10’a yüklemeniz gereken 10 uygulamayı sizler için derledik.

Format sonrası Windows 10’a yükleyebileceğiniz 10 yararlı uygulama:

Google Chrome, internet tarayıcısı. Google Drive, bulut depolama. uTorrent, dosya indirme. WinRAR, dosya arşivleme ve sıkıştırma. Daemon Tools, seçenek sanal sürücü ve optik disk yazma. PhotoScape, süratli resim tertip etme. LibreOffice, fiyatsız büro yazılım seti. VLC Media Player, kapsamlı medya oynatma. OBS Studio, ekran kaydolma.

Google Chrome

format sonrası Windows 10'a yüklenebilecek uygulamalar

Tamam, Chrome dışında Firefox ya da Opera gibi alternatiflere yönlenmiş olabilirsiniz. Ancak her ne kadar RAM düşmanı olsa da Chrome, özellikle sunduğu eklentiler ile ön tasarıya çıkan bir internet tarayıcısı. Özellikle internet üzerini iş yapıyorsanız, eklentiler en büyük kurtarıcınız olabiliyor. Chrome’u kurduktan sonra hangi eklentileri kurmanız gerektiğine de buradaki teklif listemize göz atarak karar verebilirsiniz. 

Ayrıca suratlarca internet tecrübesine destekçi olan eklentisiyle Google Chrome, bilgisayarlarımızda üst seviye bir internet tecrübeyi sunuyor. Google Chrome indirmek için uygulamanın fotoğrafı sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Google Drive:

Bilgisayardaki ehemmiyetli bilgilerinizi asla kaybolmayacak biçimde depolama için seçebileceğiniz en iyi ve en emin bulut depolama uygulamalarından birisi kuşkusuz Google Drive’dır.

Hemen hemen her platformda yardımı bulunan Google Drive sayesinde dosya ve dokümanlarınıza her ister mobil ister PC, her platformda meselesiz bir biçimde erişebilirsiniz. Google Drive her kullanıcısına başlangıç olarak 15 GB fiyatsız depolama alanı sunuyor. Google Drive indirmek için uygulamanın fotoğrafı sayfasına buradan erişebilirsiniz.

uTorrent

format sonrası Windows 10'a yüklenebilecek uygulamalar

Hemen hemen her bilgisayar kullanıcısının eli ayağı hâline gelen torrentlerinizi meselesiz bir biçimde indirmek ve kullanmak için uTorrent, PC dünyasının bırakılmaz uygulamalardan birisi.

İnternet tarayıcıları üzerinden indirdiğimiz dosyaları daha süratli bir biçimde indirebilen uTorrent sayesinde lüzumlu programların torrent dosyalarını bularak uTorrent üzerinden indirebilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. uTorrent indirmek için uygulamanın fotoğrafı sayfasına buradan erişebilirsiniz.

WinRAR:

format sonrası Windows 10'a yüklenebilecek uygulamalar

Windows için dosya arşivleme ve sıkıştırma için geliştirilen WinRAR, 25 yıldır yaşamımızda olan ve hepimizin bilindik olduğu bir program. Hem dosyalarınızı sıkıştırarak internet civarına daha süratli yüklemenizi sağlayan hem de dosyalarınızı arşivleyerek daha kumpaslı ve bir arada yakalamanızı sağlayan WinRAR, Windows dünyasındaki en faydalı uygulamalardan birisi.

İnternet üzerinden indirdiğimiz bir hayli montaj dosyası veya doküman WinRAR üzerinden sıkıştırıldığı için, bu uygulama Windows 10’a kurmamız gereken bırakılmaz uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. WinRAR indirmek için uygulamanın fotoğrafı sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Daemon Tools:

format sonrası Windows 10'a yüklenebilecek uygulamalar

Windows 10’un mevcut versiyonunda zati bir sanal disk hizmeti var. Ancak hem senelerin verdiği deneyim hem de fiyatsız olması ile Deamon Tools bu mevzudaki en kapsamlı seçenek. Bugün PC dünyasında, internet üzerinden veya uTorrent aracılığıyla indirdiğimiz bir hayli uygulama ve reyin İstanbul Sanayi Odası imaj dosyası formatında geliyor. İndirdiğimiz İstanbul Sanayi Odası dosyalarını açmak için de bir sanal sürücüye gereksinim dinliyoruz. 

Ayrıca fiziksel CD ve DVD’ler üzerine bilgi yazma harekâtlarını da reelleştirebileceğiniz Daemon Tools’u indirmek için uygulamanın fotoğrafı sayfasına buradan erişebilirsiniz.

PhotoScape

format sonrası Windows 10'a yüklenebilecek uygulamalar

PhotoScape, Windows’ta fiyatsız olarak kullanabileceğiniz en iyi resim tertip etme uygulamalarından birisi. Adobe Photoshop’ta bulunan bir hayli özelliğe fiyatsız olarak ulaşabildiğiniz PhotoScape, esas seviyede resim tertip etmeleri için yaşam kurtarıcı bir uygulama kalitesinde.

Resim kolajlama, kırpma, ebat değiştirme, renk ve kontrast ayarlama gibi bir hayli özelliği bulunan PhotoScape, karışık olmayan arayüzü ve basit kullanımı ile kolay resim tertip etme harekâtları için birebir. PhotoScape indirmek için uygulamanın fotoğrafı sayfasına buradan erişebilirsiniz. Dilerseniz seçenek resim tertip etme uygulamaları listemize buradan erişebilirsiniz.

LibreOffice:

format sonrası Windows 10'a yüklenebilecek uygulamalar

The Document Foundation tarafından geliştirilen sarih kaynaklı ve fiyatsız bir büro yazımları seti olan LibreOffice, Microsoft Office programlarının fiyatsız bir seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Şayet doküman görüntüleme ve belge oluşturmak için Microsoft Office programlarının kullanılabileceğini düşünüyorsanız LibreOffice performansını sizleri afallatabilir.

Türkçe dil yardımı de bulunan LibreOffice sayesinde evraklarınızı, Microsoft Office’e gerek kalmadan fiyatsız bir biçimde tertip edebilirsiniz. LibreOffice indirmek için uygulamanın fotoğrafı sayfasına buradan erişebilirsiniz. Dilerseniz seçenek büro programları listemiz de hemen burada.

VLC Media Player

format sonrası Windows 10'a yüklenebilecek uygulamalar

VideoLAN adı altında serbest ve fiyatsız bir video oynatma uygulaması olan VLC Media Player, bilgisayar dünyasının bırakılmaz olan uygulamalarından bir öbürü. Basit arayüzü ve Türkçe dil yardımı sayesinde oldukça kullanışlı bir uygulama olan VLC sayesinde çok fazla ayarlamayla uğraşmadan izlemek istediğiniz video, film ve dizilerin sevincini çıkarabilirsiniz.

İçerisinde basit altyazı entegrasyonu ve rakamsız özelleştirme bulunan VLC Media Player, bilgisayar dünyasının en çok seçim edilen fiyatsız video oynatıcılarından biri olarak karşımıza çıkıyor. VLC Media Player indirmek için uygulamanın fotoğrafı sayfasına buradan erişebilirsiniz. VLC’nin belirsiz özelliklerine de göz atmayı unutmayın.

OBS Studio

format sonrası Windows 10'a yüklenebilecek uygulamalar

Şayet Windows üzerinde yaptığınız harekâtları ekran kaydı olarak almak veya oynadığınız oyunları kaydolmak ve paylaşmak istiyorsanız, OBS Studio bilgisayarınızda kullanabileceğiniz en iyi fiyatsız kayıt programlarından biri.

Üç büyük işletim sistemi Windows, macOS ve Linux’ta çalışan OBS Studio, Türkçe yardımı, basit arayüzü ve akıllı ekran tutma özellikleri sayesinde bilgisayarınızda bir ekranınızı kaydolurken bir başka ekranda değişik operasyonlarınızı yürütmenize imkân sağlıyor. OBS Studio indirmek için uygulamanın fotoğrafı sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Format sonrası Windows 10’a yükleyebileceğiniz 9 yararlı uygulamayı derlediğimiz listenin sonuna geldik. Her ne kadar Windows 10’a yükleyebileceğiniz rakamsız uygulama ve program bulunsa da listede bulunan uygulamalar format sonrasında oldukça işe yarayabiliyor. Listede bulunan uygulamalardan hangilerini kullanıyorsunuz? ve listede olması gerektiğini düşündüğünüz değişik uygulamalar neler? düşünce ve tecrübelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır