Google, Konuttan Çalışma Tarihini Temmuz 2021’e Uzattı

Google, Konuttan Çalışma Tarihini Temmuz 2021’e Uzattı

Bu yılın başlarında patlak veren koronavirüs salgını, yevmiye yaşamı negatif tesirlerken bir yandan da iş dünyasında farklılıkların yaşanmasına neden oldu. Bu farklılıklardan bir tanesi de konuttan çalışmaya geçilmesiydi.

Teknoloji dünyasında yer alanlar da dâhil olmak üzere dünya genelinde bir hayli işletme çalışanlarını konutlarına yollayarak konuttan çalışma sistemine geçti. Ancak salgına hali hazırda bir deva bulunamaması, özellikle virüsün her geçen gün daha da fazla şahsa bulaştığı ülkelerdeki firmaların bu sistemi devam ettirmesine neden olacak gibi duruyor.

Google, konuttan çalışma zamanını önümüzdeki yıla kadar uzattı

google

The Street’te yer alan habere göre Amerika Birleşik Devletleri merkezli arama devi Google, konuttan çalışma kararını önümüzdeki yıl temmuz ayına kadar uzatma kararı aldı. Teknoloji dünyasının en büyük firmalarından bir tanesi olan Google’ın 200 binden fazla çalışanı bulunuyor.

Konuttan çalışma kaidesini uzatan tek işletme Google da değil. Dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos‘un CEO’su ve kurucusu olduğu Amazon, konuttan çalışma kaidesini en az Ocak 2021‘e kadar uzattı. İşletme, ayrıca zorunlu olmayan iş seyahatlerini de yılsonuna kadar kısıtlamayı tasarlıyor.

twitter

Microsoft, mayıs ayında yaptığı ilanda çalışanlarına ekim ayına kadar konuttan çalışma alternatifi sunarken bazı işletmeler bu müddetin bir hayli uzun olduğu alternatifler sundu. Twitter, bu yıl başında yaptığı ilanda çalışanlarının isterlerse “devamlı olarak” konuttan çalışmaya devam edebileceklerini açıklamıştı. Bir öteki sosyal medya devi Facebook ise çalışanlarının %50’sinin önümüzdeki 5 ila 10 sene süresince uzaktan çalışabileceklerini duyurmuştu.

Apple ise Amerika Birleşik Devletlerindeki bürolarında yılsonuna kadar geri dönüş olmayacağına söylemişti. Amerika Birleşik Devletleri, şu an dünyada salgından en çok etkilenen ülke konumunda bulunuyor. Toplamda 16 milyonu aşkın hadise rakamının 4’te 1’i Amerika Birleşik Devletlerinde bulunuyor. Toplam 649 binden fazla can kaybının da 6’da 1’i Amerika Birleşik Devletlerinde alana geldi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır