Hizmet sağlayıcılara sektörde ilk!

Hizmet sağlayıcılara sektörde ilk!

Siber koruma alanında küresel bir lider olan Acronis, bugün yedekleme, inanılmaz vaziyetten kurtarma, yeni jenerasyon makûs emelli yazılımdan koruma, siber güvenlik ve uç nokta idare taşıtlarını tek bir hizmete entegre eden yenilikçi yeni bir siber koruma çözümü olan Acronis Cyber Protect’i duyurdu. Karışıklığı ortadan kaldıran, üretkenliği artıran ve idarenen hizmet sağlayıcıların MSP güvenliği yararlı bir biçimde portföylerinin odak noktası haline getirmesini sağlayan Acronis Cyber Protect, firmaların bilgi, uygulama ve sistem güvenliği ve gözetmesi için alıcı temennilerini karşılayabilmesini muhtemel kılıyor.

Servis sağlayıcıların karşılaştığı başlıca güçlükler karışıklık, eksik güvenlik ve düşük üretkenlik olarak sıralanıyor. Hizmetlerini oluşturmak için kullandıkları satıcı çözümlerinin patchwork’leri arasındaki entegrasyon yetersizliği güvenliği eksiltir, çalışan eğitimini, üretkenliğini ve kullanılabilirliğini güçleştiriyor. Bununla beraber çoklu satıcılarla takviye ve lisans maliyetlerini de artıran Acronis Cyber Protect, servis sağlayıcılara yedekleme, makûs emelli yazılımdan koruma, güvenlik ve güvenlik sarihi değerlendirmeleri, URL filtreleme ve yama yönetimi gibi uç nokta yönetimi özelliklerini tek bir çözüm üzerinden sunarak oyunun kaidelerini değiştiriyor.

Ayrıca bu entegre beceriler, servis sağlayıcılara gelişmiş siber güvenlik sağlamada yeni fırsatlar yaratıyor. Acronis Cyber Protect ile servis sağlayıcılar siber hücumlardan proaktif bir biçimde sakınabiliyor, arıza müddetini en aza indirebiliyor, süratli ve basit kurtarma sağlayabiliyor ve en son siber tehditlere karşı istemci koruma yapılandırmasını otomatikleştirebiliyor. Netice olarak servis sağlayıcılar için daha düşük bir maliyetle çoğalan kar marjları başka bir deyişle daha iyi kârlılık, daha basit SLA geçimliliği, daha yüksek performans ve eksiltilmiş karmaşa sunuluyor.

Bağımsız testlerde önde

Titizlikle yapılan testlerle makûs emelli yazılım güvenlik çözümlerini değerlendirmekle tanınan saygıdeğer Alman güvenlik enstitüsü olan AV-Test.org, 2020 senesinin Mart ayında Windows 10 Professional yüklü bir bilgisayarda Acronis Cyber Protect’in yayın evveli bir versiyonunu test etti. AV-Test, Acronis Cyber Protect’in gidişatını ve enerjik idrak etme oranlarını test ederek bir dizi 6,932 makûs emelli Windows yürütülebilir PE dosyasını taradı. Bu test neticesinde Acronis, doğrulanmış yüzde 100 tespit oranı ile harikulade bir skor elde etti. Acronis ayrıca laboratuvarın yanlış pozitif testinde harikulade netice verdi. Test ve belirtiler hakkında daha fazla bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Öte yandan Acronis, bu test neticeleri ve suni zekâ dayanaklı koruma ile dahi her an yüzde 100 güvenlik elde etkenin olanaksız olduğunu kabul ediyor. Ancak bir tehdit güvenlik tedbirlerinden geçerse, Acronis Cyber Protect, servis sağlayıcıların etkilenen bilgileri, uygulamaları ve sistemleri süratli ve tesirli bir biçimde geri yükleyebilmesini sağlamak için en iyi iş devamlılığını sağlamayı garanti ediyor.

COVID-19 sürecinde uzaktan çalışmaya da destekçi

Acronis, servis sağlayıcıların ve alıcılarının günümüzün uzak çalışma civarlarının güçlüklerini meselesiz ve tehlikesiz bir biçimde karşılamasına destekçi olmak için Acronis Cyber Protect için süratle tamsal bir dizi özellik geliştirdi. Bunlar:

Finansmana destekçi olmak için: Acronis, ödeme yapmayan alıcılar için yedeklerine gözetirken faturalandırmayı duraklatma maharetini 31 Temmuz 2020’ye kadar Acronis #CyberFit Finansmanı ve promosyonları çerçevesinde başlattı. Acronis Cyber Protect için ek fiyat alınmıyor ve yeni alıcılar için Acronis Cyber Backup için faturalandırma yapılmıyor. Çalışanların korunmasına destekçi olmak için: Son kullanıcılar için büro aygıtlarına uzaktan iletişimler için ses özellikli, değmesiz hakimiyet. Acronis Cyber Protection Operations Centers’ın COVID-19 ile alakalı güvenlik ihtarları. Uzak çalışma aygıtları ve kullanıcıları için: Uzak çalışma aygıtları için tehlikesiz koruma tasarılarına sahip zannedilen şablonlar. Yerel VPN özelliği; Tehlikesiz dosya senkronizasyonu ve paylaşım entegrasyonu; uzaktan bilgi silme gibi özellikler.

Sektörün birleştirilmiş, çağdaş siber gözetmeye lüzumu var

Ananesel yedekleme çözümleri can verdiğini belirten ve “Zira yeterince tehlikesiz değiller. Ananesel antivirüs uygulamaları bilgileri çağdaş siber tehditlere karşı gözetmiyor. Daha Önceki çözümler artık günümüz firmalarının karşılaştığı risklere karşı koyamıyor” diyen Acronis Kurucusu ve CEO’su Serguei “SB” Beloussov, “Hizmet sağlayıcıların alıcılarına, Siber Gözetmenin tüm Beş Vektörünü içeren güvenlik, ulaşılabilirlik, saklılık, orijinallik ve güvenlik gibi entegre siber koruma sunmaları gerekiyor. Acronis Cyber Protect ile hizmet sağlayıcıları, alıcılarının #CyberFit olmasını ve bilgilerine, uygulamalarına ve sistemlerine karşı yeni tehditlerle karşı karşıya kalmaya hazır olmasını sağlayan çözümler sunma kabiliyetine sahiptir” biçiminde görüş belirtti.

Enterprise Strategy Group Kıdemli Analisti Christophe Bertrand ise bu mevzu hakkında şunları söyledi:

“2020’de MSP manzarasıyla alakalı son ESG çok alıcılı araştırma çalışmasının neticeleri ile ispatlandığı gibi, MSP sanayisi, en yeni jenerasyona dijital mutasyona umutsuz bir lüzum dinliyor. Siber koruma hizmetleri, daha önceki, daha önceki çözümleri çağdaş ve entegre bir mahsulle değiştiriyor. Alıcılar, suni zekâ dayanaklı en yeni siber çözümlerle beraber yineleyen kazanç için yeni fırsatlarla servis sağlayıcılara daha düşük maliyetler sunarak 2020 ve sonrasında galibiyet için kurulacak.”

Acronis Cyber Protect entegrasyon gücünün bir göstergesi olarak görülüyor. Mahsul, birleştirilmiş tek lisanslama modeli, bir taşıtı ve arka uç, bir idare konsolu, bir kullanıcı arabirimi ve hizmetler arasında yüksek seviyede entegrasyona da sahip. Ayrıca mahsulde bilgi paylaşımı ve uç nokta ve kenar cihazları için güvenlik duruşunu büyük miktarda iyileştirmek için eylemleri otomatikleştirme gibi özellikler de var.

Ingram Micro Bulut Kanal Satışları Başkan Yardımcısı Tim Fitzgerald, “Suni zekâ  dayanaklı bilgi koruma ve siber güvenliğin Acronis Cyber Protect’e eşsiz entegrasyonu, Ingram Micro Cloud’un servis sağlayıcıların, minik ve orta ölçekli firmaların ve müessesesel seviyede iş yüklerinin siber koruma gereksinimlerini karşılamasını sağlıyor,” dedi.

IDC Altyapı Sistemleri, Platformlar ve Teknolojileri Grubu Araştırma Direktörü Phil Goodwin, “Acronis, entegre bilgi koruma ve siber koruma mevzusunda en önde gelen firmalar arasındadır. “Acronis Cyber Protect’in bugüne kadar bilgi gözetmesi ve siber güvenlik sağlama mevzusunda en kapsamlı teşebbüsler arasında olduğuna inanıyoruz,” biçiminde konuştu.

Synapsys Satış Mühendisi Nick Keene, “Acronis Cyber Protect’in piyasaya sürülmesinden coşku dinliyoruz. Harika bir mahsul ve tek bir ekra ve arayüzle birleşik bir mahsule sahip olmak pazarımızda büyük bir fark yaratacak. Bu mahsulün bir reyin değiştirici olacağını düşünüyoruz,” dedi.

Acronis Cyber Protect yol haritası, 2020’nin ikinci yarısında piyasaya sürülmesi tasarlanan firma içi bir versiyonla Acronis Cyber Protect’in dünya genelindeki firmalarının kullanılabilirliğini genişletiyor. O zamana kadar, rastgele bir alıcı Acronis Cyber Cloud’un avantajlarını MSP’leri aracılığıyla idarenen bir hizmet olarak kullanabilir. Çözümün şahsi bir versiyonunun da 2020 senesinin 3. çeyreğinde piyasaya sürülmesi tasarlanıyor.

Kullanılabilirlik ve Promosyonlar

Çevrimiçi kaydetmek veya tamamen işlevsel bir sınama isteğinde bulunmak için lütfen burayı ziyaret etmek muhtemel.

COVID-19 salgını sırasında firmaları desteklemek için Acronis Cyber Protect, 31 Temmuz 2020 tarihine kadar tüm hizmet sağlayıcıları için Acronis Cyber Backup Cloud ile aynı maliyete sahip olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır