Kapat
Mobil 4.397 1

Honor 8 Pro 6 GB RAM ile Geldi!


Akıllı telefon piyasasında bombalar tek tek patlıyor. Son bir hafta içerisinde tanıtılan telefon sayısı oldukça yüksek. Bunların arasına iddialı bir model daha katıldı. Honor 8 Pro. Lansman rengiyle de dikkat çeken Honor 8 Pro, performansıyla albenisini üst noktalara çıkaracak. Çünkü bu cihazda tam 6 GB RAM yer alıyor.


İlk İzlenim Tam Not Aldı!
Tanıtılan cihazlar ilk olarak tasarım bazında değerlendirilirken, Honor 8 Pro bu açıdan yüksek albeniye sahip. İster istemez tasarımına yorum yaptıran estetiğe sahip cihaz, hem göze hitap edecek hem de performansa. Aslında bizler Honor 8 ile ilk kez geçtiğimiz yaz aylarında tanışmıştık. O zamandan bu zamana yenilik girişiminde bulunmak isteyen Honor, Pro modeli üzerinde çalışmış.

Metal Gövdeye Sahip!
Honor 8 Pro’nun metal yapıdaki gövdesi hoş bir görüntü sağlasa da biraz ağırlığı etkilemiş gibi görünüyor. 184 Gram olması cihaza sahip olmak isteyenler için dezavantaj oluşturabilir. Özellikle samsung bu konuda bir çok modele göre daha hafif cihazlar sunabiliyor. Takip eden markaların da bu konuda daha fazla iyileştirme yapması gerekli gibi.

Cihazda Kirin 960 işlemcinin olduğunu belirtelim. Son derece yüksek performans sağlayabilecek işlemciye ek olarak 6 GB RAM bulunması da, cihazın yapamayacağı işlev olmadığının kanıtı. Cihaz sırf bu yüzden bile tercih edilebilir. Fakat kesinlikle Honor 8 Pro alanların her açıdan tatmin olacağı kesin. Çünkü tüm detaylar fazlasıyla tatminkar.

3 Renk Seçeneği!
Hangi renklerde olacak diye düşünüyorsanız renk seçenekleri şuan 3 adet. Biri lansman rengi mavi, diğerleri ise siyah ve gold renklerde. Renklerin parlak yapıda kullanılmış olduğu görülüyor. Bu da cihazı biraz daha tasarım olarak öne çıkarmış.

Parmak İzi Arka Kısımda!
Cihaza sahip olacaksanız bilmeniz gereken ilginç detaylardan biri home tuşunun olmaması. Galaxy S8’de olduğu gibi Honor 8’de de home tuşu yok. Yeni cihazlarda sanırım home tuşu devri bitti. Tabi parmak izi okuyucusu da raflara mı kalkacak sorusu akıllara geliyor. Galaxy S8 bu konuda farklı bir teknoloji kullandı fakat Honor 8, parmak izi okuyucusunu telefondan kaldırmak istememiş. Parmak izi için arka kısım kullanılmış.

Cihazdaki diğer teknik özellikler USB Type-C bağlantısı bulunuyor. 2560 x 1440 Çözünürlük bulunan telefonun ekran boyutu ise 5.7″. Ayrıca IPS LCD ekranı kullanılmış. Bu sayede dar açılardan bile yüksek kalitede görüntü elde edilebiliyor. Dahili belleği 64 GB olan telefon, 12 ve 8 MP kameralara sahip. Cihaz için fiyat ise 549 Euro.

Can Kurtulmuş {Can Kurtulmuş}