Kapat
İnternet 2.811 0

Hotmail Giriş Yap – Hotmail Oturum Açma Rehberi


Microsoft altyapısında bulunan e-posta servisi hotmail giriş nasıl yapılır? Türkiye’de ve dünyanın bir çok ülkesinde popülaritesini yıllardır sürdüren e-posta servisi olan Hotmail, günümüzde en fazla oturum açılan mail servislerinden birisidir. Bu konuda Gmail ile kıyasıya bir rekabet ortamı oluştuğunu belirtmek gerekir. Peki hotmail giriş nasıl yapılır? Oturum açma ve kaydolma işlemleri nasıl yapılır? İşte tüm yanıtlarıyla hotmail rehberi.


Hotmail Giriş Nasıl Yapılır?

Hotmail hesabınıza giriş yapmak için mutlaka bir kaydınız olması gerekmektedir. Kayıtlı bir e-posta hesabınız ve şifreniz varsa yapmanız gereken şey mail.live.com veya hotmail.com adresine geçiş yapıp karşınıza çıkan alanı doldurmak. Sizden e-posta adresi ve şifre isteyecektir. Bilgileri doğru şekilde girdiğiniz taktirde giriş işlemi başarıyla gerçekleşecektir ve doğrudan gelen kutusuna yönlendirileceksiniz.

Hotmail Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alabilirim?

Sık karşılaşılan bu durum, e-posta hesabına uzun süre giriş yapmayanlar ya da parolasını unutanların aradığı yöntemdir. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız yine de giriş yapmanız mümkün. İlk olarak e-posta adresinizi şifrenizi hatırlamıyorsanız bile yazın ve ileri butonuna basın. Ardından şifreniz sorulacaktır. Hatırlamadığınız için altta yer alan “Parolamı Unuttum” butonuna basın.

Bu işlem sayesinde hesabınızı geri alabileceksiniz. Sizden bu işlem sonunda bir doğrulama yapmanız istenecektir. Doğrulama, e-posta hesabınızı açarken yöneltmiş olduğunuz gizli soru yanıtı veya cep telefonunuza gönderilecek bir mobil onay kodu ile tamamlanacaktır. İki işlemden birini yaptığınız taktirde sizden yeni bir parola belirlemeniz istenecektir. E-posta hesabını uzun süre kullanmayan kullanıcılarda sık karşılaşılan bu sorunun çözümü bu şekilde yapılmaktadır.

Hotmail Kaydol (Yeni Hesap Aç)

Bir e-posta hesabınız yok ve ilk kez bir e-posta hesabı açacaksanız yeni bir hesap oluşturmanız gerekir. mail.live.com veya hotmail.com adresine girdiğiniz zaman karşınızda giriş alanı görülmekte. Fakat sizin üyeliğiniz olmadığı için “Hesap Oluştur” butonuna basmanız gerekir. İlgili butona basarak kaydolma sayfasına geçiş yapın.

Karşınızda bulunan formu eksiksiz doldurun. Formdaki istenen bilgileri doğru şekilde girin. Aksi taktirde yanlış bilgiler, hesabınızın güvenilirliği konusunda Microsoft’u tedirgin edecek, olası problemlerde hesabınızın güvenliği için kapatılabilir duruma gelecektir. İleride hesabınızın kapatılmasını istemiyorsanız ya da olası şifrenizi unutmanız halinde geri alabilmeniz için tüm bilgiler doğru olmalıdır. Formu doldurduktan sonra son adım olarak en alttaki güvenlik kodunu doğru şekilde yazıp “Hesap Oluştur” butonuna basın ve e-posta hesabınızı yaratın. Artık e-posta hesabınız kullanılabilir durumda.

Dikkat!
-Hesap oluştururken basit şifreler seçmeyin. Hem rakam hem harf içermesi tavsiye edilir. Eğer unutacağınız şifre belirlediyseniz telefonunuza ya da başka bir yere not almanız tavsiye edilir.

Mesut Kengir {Mesut Kengir}