Kapat
Sosyal Medya 1.256 0

Instagram Uygulamasında Direct Üzerinden Hikaye Paylaşılabilecek


Sosyal medya fotoğraf ve video paylaşım platformu olarak milyarlarca kullanıcıyı içinde barıdıran uygulama olan Instagram, hikayelerin Direct üstünden paylaşma özelliğini kullanıma aktardığını ifade etti. Bundan böyle insanlar bir hikayeyi, sağ alt köşedeki Direct simgesine tıklaması sonrasında arkadaşlarına veya gruplara direk olarak yollayabiliyor.


Instagram’ın en çok beğenilen güncellemeleri arasında yer alan hikayeler özelliği geride bıraktığımız sene kullanıma açılmasının ardından kısa zaman diliminde birçok kişinin en fazla önem duyduğu ilgi alanları ve markalarla daha yakından bağlantı kurmasına olanak sağlayan bir yer haline büründü. Başkalarının hikayelerinin Direct üstünden paylaşılmasını imkan tanıyan bu özellikle Instagram önemli anların paylaşılmasını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Orijinal hikaye Instagram’a yüklenmesinin ardından bir günün ardından Direct üstündeki mesajlaşmadan da kayboluyor. Hikayelerinin diğer kullanıcılar tarafından Direct’te paylaşılmasını uygun görmeyen instagram kullanıcıları hikaye ayarlarından bu seçeneği kapatma olanağına da sahip. Bunların dışında hesabı gizli olanlar adına Direct üzerinden paylaşımı yapılan hikayeler, diğer paylaşımlarda yer aldığı gibi yalnızca takipçileri tarafından görüntülenmesi sağlanıyor.

Mesut Kengir {Mesut Kengir}