İnternet üzerinden EBA TV izleme yöntemleri!

İnternet üzerinden EBA TV izleme yöntemleri!

 

Binlerce öğrenci ve velinin son günlerde en çok aradığı televizyon kanalı EBA TV oldu. Koronavirüs salgını sebebiyle alınan önlemler kapsamında uzaktan eğitime başlayan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ders yayınlarını EBA TV ile öğrencilere ulaştırıyor. MEB, uzaktan eğitim yayınlarını 23 Mart Pazartesi günü başlattı. Öğrencilerin eğitimden kopmaması sebebiyle yapılan ders yayınlarını izlemek için yüzbinlerce kişi ekran başına geçiyor. Birçok aile ve öğrenci TRT desteğiyle yayın yapan EBA TV’yi internetten ulaşabilmenin yollarını arıyor. EBA TV’yi canlı tv izle araması yaparak internetten izleyebilirsiniz. İnternetten EBA TV izlemenin en kolay yollarından biri ise canlitv.com sitesini kullanmanız olacaktır.

EBA TV’yi Canlı Tv’den izleyin!

Milyonlarca kişinin son günlerde en çok izlediği ve ulaşmaya çalıştığı EBA TV, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilere uzaktan eğitim yapmayı amaçlayan bir televizyon kanalı. Salgın sebebiyle eğitime zorunlu bir ara verilen okullardaki dersler EBA TV üzerinden yapılarak meydana gelen olumsuz durumun önüne geçilmeye çalışılıyor. ‘Evde kal’ çağrılarının yapıldığı ve kimsenin dışarı çıkamadığı olağanüstü durumda öğrenciler EBA TV ile okuldan kopmamaya çalışıyor. Televizyondan, Türksat uydusu ve platformlar aracılığıyla da izlenebilen EBA TV, en çok internet üzerinden izleniyor. Veliler, öğrenciler ve öğretmenler eba tv izle veya canlitv.com araması yaparak internetten kolaylıkla EBA TV yayınlarına canlı olarak ulaşabilmektedir.

İnternet üzerinden EBA TV izlemek isteyenler, 14 yıllık bir deneyime sahip internet kanalı Canlı Tv ile yayınlara kolaylıkla ulaşabilir. Canlı Tv üzerinden EBA TV’ye ulaşmak için aşağıdaki yolu takip edebilirsiniz;

  • İnternete girip arama motorlarına canlı tv izle yazabilir ya da canlitv.com adresini adres çubuğuna doğrudan yazabilirsiniz
  • com adresine girdiğinizde karşınıza çıkan kanal seçeneklerini aşağıya kaydırarak veya sayfada bulunan arama sekmesine EBA TV yazarak EBA TV kanallarına ulaşabilirisiniz
  • EBA TV kanalları canlitv.com sitesinde EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise olarak üç farklı kanalda yer alıyor.
  • Veli iseniz çocuğunuzun ders programı ve seviyesine göre, öğrenci iseniz eğitim aldığınız seviyeye göre bu kanallardan birini tercih ederek EBA TV yayınlarına canlı olarak ulaşabilirsiniz.

MEB’in uzun zamandır üzerinde çalıştığı Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) ‘eba.gov.tr’ internet adresinden ulaşabilir ve verilen hizmetler hakkında bilgi alabilirsiniz. Koronavirüs sebebiyle hızlı bir şekilde yayına başlayan EBA TV’ye ulaşmanın en kolay yolu ise canlı tv izle yazarak ulaşacağınız canlitv.com adresidir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır