Inveon, “Yenilikçiler için Dünyanın En İyi İş Yerleri” listesine giren tek Türk firma oldu

Inveon, “Yenilikçiler için Dünyanın En İyi İş Yerleri” listesine giren tek Türk firma oldu

Perakende ve harcayıcı mahsulleri işletmelerine müessesesel dijital ticaret çözümleri sunan Inveon, Amerikan aylık iş mecmuası Fast Company’nin her sene kumpaslı olarak paylaştığı Yenilikçiler için Dünyanın En İyi İş Yerleri Best Workplaces for Innovators evrensel listesine Türkiye’den tek firma oldu. Listede Apple, Netflix, Amazon, Spotify ve NBA gibi firmalar da yer alıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki dikkat sürükleyen inovasyonlar ve bu teşebbüslerin iş dünyası, sanayi ve kültür üstünde yarattığı tesirler araştırılarak, Yenilikçiler için Dünyanın En İyi İş Yerleri 2020 listesi hazırlandı. 2020 Yenilikçiler için Dünyanın En İyi İş Yerleri listesi, bilgisayar bilimi, biyoteknoloji, ambalajlı harcayıcı mahsulleri, kâr emeli gütmeyen kuruluş, eğitim, finansal hizmetler, siber güvenlik ve mühendislik gibi muhtelif sektörlerden seçildi. Inveon, 100 işletmenin yer aldığı ana listeye Türkiye’den girmeyi muvaffak olan tek firma olarak dikkatleri üzerine çekti.

Inveon‘da uygulanan yüzde 100 denk işe alım siyasetinin bir neticeyi olarak, teknoloji sektöründeki düşük oranlara karşın idareyicilerin yüzde 55’ini bayan idareyiciler oluşturuyor. Bunun yanı gizeme her mevzuda, misyon tasvirinden bağımsız olarak demokratik bir sistemle karar alınıyor. Inveon’un yeni büroyu seçerken dikkat ettiği kriterlerden, çalışan değerlendirme sistemine, idareyici ve idareyici adayları için hazırlanmış liderlik programına, eğitim organizasyonlarından, Ar-Ge merkezi ve Teknopark abonesi olmasına kadar yaptığı tüm çalışmaların artta esas aldığı inovasyon bedeli uyuyor.

Mevzuya ait görüşlerini bildiren Inveon Kurucu ve CEO’su Yomi Kastro, Türkiye’den çıkan ve teknoloji üreten bir marka olarak Londra, Cenevre ve Dubai’de yer alan bürolarında tüm dünyadaki perakende markalarına e-ticaret platformları sağladıklarını söylüyor. Kastro, son senelerde Deloitte Teknoloji Fast 50, Stevie ve Horizon mükâfatlarını alarak büyük zaferlere imza attıklarını; Amerika Birleşik Devletleri merkezli Fast Company Mecmuası’nin bu sene hazırladığı “Yenilikçiler için Dünyanın En İyi İş Yerleri” listesinde yer aldıkları için de onurlu olduklarına sözlerine ilave ediyor.

Fast Company’nin listesine buradan göz atabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır