iPhone 12’de şarj makineyi şoku

iPhone 12’de şarj makineyi şoku

Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone 12‘nin hangi özelliklere sahip olacağı bir vakittir konuşuluyor. Şimdi ise Apple ile alakalı haberlerde adını sıça dinlediğimiz analist Ming-Chi Kuo, iPhone 12’nin paketinde bir şarj aygıtının bulunmayacağını söyledi.

Kuo, iPhone ile birikte gelenler arasında EarPods ve efor adaptörünün bulunmayacağını ileri sürüyor. Eş bir bilgi, eskiki bir raporda da ortaya çıkmıştı ve telefonun paketinde sadece bir Lightning – USB Type-C kablosunun bulunacağı söylenmişti. İddialara göre Apple, yeni 20 watt’lık şarj aygıtını ayrı bir aksesuar olarak satacak. Twitter’da sızdırılan yukarıyada USB-C adaptör, şu anki 5W ve 18W adaptörlerin yerini alabilir.

Analist, bu farklılığın iPhone’a gelen 5G takviyesiyle maliyetin çoğalmasından kaynaklandığını düşünüyor. İşletme, kulaklık ve şarj aygıtını paketten çıkararak, evvelki iPhone’un maliyet seviyesini gözetmeye çalışıyor. Kuo, bu aksesuarların iPhone ile gelmemesinin çevreye de katkıda bulunacağına inanıyor. Ancak şurası sarih ki yeni bir telefon aldıktan sonra azıcık daha para tüketmek zorunda kalmak, bir hayli kullanıcının pek güzeline gitmeyebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır