Kapat
Karma Teknoloji 4.504 0

iPhone X Rakipleriyle Kıyaslandığında Fark Atıyor


Kişisel teknolojik ürünler tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirket olarak dikkat çeken Apple, 12 Eylül’de tanıtımını gerçekleştirmiş olduğu iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta altı çekirdekli A11 Bionic işlemciyi kullanma örneği ortaya koymuştu.


Apple, 12 Eylül Salı günü tanıtımını yaptığı ve oldukça heyecanlandıran telefon serisi olan iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta altı çekirdekli A11 Bionic işlemciyi kullanmıştı. A10 Fuison’a göre bir hayli güçlü yapıya sahip bu işlemciye ile beraber iPhone X’in en dikkat çeken Android cihazlarla karşı karşıya getirildiğinde Geekbench neticeleri ortaya çıktı.

iPhone X, gerçekleştirilmiş olan testler sonucunda önde gelen telefon modellerinden olan Galaxy S8, S8 Plus, Note 8, OnePlus 5 ve iPhone 7 Plus ile kıyaslaması yapıldı. Bu testlerde ilk belirlenen Geekbench neticelerine göre daha fazla puan alma başarısı ortaya koyan iPhone X’in göstermiş olduğu performansı rakiplerine fark atacak derecede iyi olduğu kanısına varıldı.

Mesut Kengir {Mesut Kengir}