Kapat
Karma Teknoloji 97 0

Iveco Beyin Tamiri – METAGARAGE


Teknolojik gelişmelerden doğal olarak otomotiv sektörü de etkileniyor ve yeni nesil araçlara her geçen gün yeni teknolojik parçalar, beyinler, sensörler, modüller entegre ediliyor. Elektronik parça ve sistemleri de elektronik kontrol üniteleri dediğimiz beyinler kontrol ediyor ve yönetiyor. Günümüz araçlarında motor kontrol ünitesi, ABS kontrol ünitesi, şanzıman kontrol ünitesi, konfor sistemi kontrol ünitesi, gösterge kontrol ünitesi, airbag kontrol ünitesi gibi beyinler bulunuyor. Bu araçlarda sistemlerde veya beyinde meydana gelen arızalar manuel olarak tamir edilemiyor. Tamir için çeşitli elektronik cihazlar üretiliyor. Metagarage’ da bu araçların beyin tamiri elektronik sistemlere ve parçalara hiçbir zarar vermeden yapılabiliyor. Bu yeni araçlarda bulunan Ecu, tüm motor yönetimi ve kontrollerinden sorumludur.


Ecu yani elektronik kontrol ünitesi sensörlerden gelen bilgileri hafızasındaki bilgilerle karşılaştırır ve motorun çalışma şartlarını denetler, parametreleri hesaplar, değişkenleri ayarlar. Tüm bu işlemlerle aracın sorunsuz ve düzgün çalışması sağlanır. Ecu arızalandığında manuel tamiri mümkün değildir ve yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Ama Metagarage ile yapılan beyin tamiri ecu değişimine gerek bırakmaz. Her marka aracın beyin tamirinde farklı işlem yapmak gerekir. Metagarage ile kısa sürede yapılan iveco beyin tamiri yüzde yüz başarı sağlıyor ve yeni beyin almaya gerek bırakmıyor. Beyin arızaları bazı belirtilerle kendini gösterir ve anlaşılır. Göstergede uyarı lambaları nedensiz yanıyorsa, aracınız nedensiz stop ediyorsa, araç daha sarsıntılı ve sesli çalışıyorsa beyinde bir arıza olma ihtimali vardır.

Beyin arızaları genellikle beyne su kaçması, soğuk ve sıcak hava şartları, darbeler gibi dış etkenlerden kaynaklanıyor. Sebebi ne olursa olsun beyin arızalarında manuel tamir yapan oto tamircilerine gitmemek gerekir. Aksi halde yüksek maliyeti olan beyin değiştirme işlemi gerekebilir. Metadiag firmamız ağır vasıtaları her türlü arıza tespiti ve tamirine teknolojik çözümler ürettiği gibi beyin tamirine de Metagarage teknolojisini geliştirmiştir. www.metadiag.com.tr adresinden Metagarage ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Firmamız sadece teknolojik çözümler üretmekle kalmıyor, satış sonrası hizmetlerle de müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Satış sonrası montaj, kurulum ve eğitim desteği, teknik destek hizmetleri vermeye devam ediyor.

isa yilmaz {isa yilmaz}