Japonya’dan Türkiye’ye dev yatırım!

Japonya’dan Türkiye’ye dev yatırım!

Türkiye’nin Bitcoin başta olmak üzere yeni jenerasyon dijital varlıklara gösterdiği alaka Japon iş dünyasının da dikkatine sürüklüyor. Japon iş adamlarının takribî 6 buçuk milyon TL yatırımla Türkiye’de kurduğu dijital varlık alım satım platformu Koindex faaliyetlerine başlıyor. Dijital varlık idare işletmeyi Koindex’in kendi platformunda kullanacağı kripto para üniteyi KOIN Türkiye‘de, Türk mühendisler tarafından geliştiriyor.

Çoklu soğuk cüzdan kullanımı, yüksek güvenlik ve yüksek hacimde süratli operasyon dayanağı sunan Koindex, yenilikçi getiri modelleri ve düşük operasyon fiyatlarıyla da dijital varlık yatırımcılarına merhaba diyor. Evrensel borsaların çoğundan daha düşük operasyon fiyatlarıyla çalışan Koindex’te kullanıcılar ödedikleri operasyon fiyatlarını ihtimaline de sahipler. Koindex ayrıca daha geniş bir yatırımcı kitlesine erişmek için dijital varlık platformları arasında yaygın olan satış ortaklığı referans modelini de yatırımcıya sunacağını duyurdu.

Yüksek nitelikli alım satım ve listeleme hizmetleriyle sınıfının en iyi dijital varlık platformu olma niyetiyle faaliyetlerine başlayan Koindex emin, saydam, bereketli ve sürekli bir ticaret platformu sunarak küresel kullanıcı topluluğuna hitap ediyor. Bitcoin başta olmak üzere kripto para ve dijital varlıklara ulaşımı basitleştirmek için kullanıcı arkadaşı bir arayüzle planlanan platform, token sahiplerine al sat ticareti trade mining, token yakalama pledge ve marj ticareti margin trading gibi muhtelif hasılat usulleri sunuyor.

Yatırım Japonya’dan, Teknoloji Türkiye’den

Türkiye’de kripto para alanındaki yüksek operasyon hacminin kendilerini bu ekosisteme yatırım yapmaya teşvik ettiğini vurgulayan Koindex Beynelmilel Pazarlardan Mesul İdareyici Ortağı Anthony Knode: “Geleceğin para üniteyi olarak adlandırılan kripto paralara Türkiye özelinde yoğun bir alaka var. Türkiye’nin inovatif mutasyonları ivedi özümseyen genç popülasyonu, kripto para dünyasında da kendini gösteriyor. Bu potansiyelin ortaya çıkarılması için büyük bir özveriyle çalışacağız. Türkiye pazarının yeni oyuncusu Koindex olarak özellikle kendi kripto paramız KOIN ile ehemmiyetli bir çıkış tutmayı kastediyoruz. Dijital varlık alım satımı için yarının lüzum ve temennilerini karşılayabilecek eforlu bir altyapıya ve uzmanlığa sahibiz. Yatırımcıya en iyi tecrübeyi sağlamaya odaklı çalışarak, Türkiye’de bu alanda lüzum dinlenen hizmetleri sunmak için yola çıktık” diye konuştu.

Koindex’i öteki kripto para borsalardan ayıran ana unsur olan platforma has KOIN token’ın yerli bir takım tarafından geliştirildiğini tekrarlayan Koindex İş Geliştirme ve Pazarlama Danışmanı Demet Zübeyiroğlu: “Yapılan araştırmalar Türkiye’de kripto para alanında alakanın oldukça yüksek olduğunu gösteriyor. Fertsel ve müessesesel yatırımcıların kripto paralara olan alakasının özellikle korona virüs salgını tesiriyle çoğaldığını da gözlemliyoruz. Bütün bu yarıyılda Asyalı yatırımcının parasını Koindex ile Türkiye’de değerlendirme isteği de Türkiye’deki kripto para ekosisteminin eminliğini pekiştiriyor.” diye ekledi.

Sepet kura endeksli ilk kripto token: KOIN

Koindex’in kendi platformunda kullanacağı KOIN isimli token’in bedeli altın, Amerika Birleşik Devletleri Doları ve Bitcoin BTC baz alınarak oluşturulan KOIN Endeksi’ne göre tanımlanıyor. Bu üç kur üzerinden her ayın ilk günü otomatik olarak yapılacak piyasa aktüellemesi sonucunda, maliyeti istikrarlı yakalayabilmek için kur kompozisyonu da yenileniyor. Endekste yaşanacak günlük yüzde 10 üstü dalgalanmalarda da altın, USD ve BTC oranı yine hesaplanıyor. KOIN bedelinin böylece esasta altın maliyetine endeksli olarak kademeli şekilde çoğalması öngörülüyor.

Al sat madenciliği hem kazanç hem de anapara hasılatı sağlayan devrim kalitesinde bir sistem olarak dikkat çekiyor. Bu yapı operasyon fiyatlarından elde edilen getirilere katlanıyor. Bu fiyatlar Koindex tarafından kısmi olarak veya tamamen kullanıcıya “KOIN” biçiminde iade ediliyor.

3 Haziran 2020‘de VIP yatırımcılar için, 7 Haziran 2020‘de ise tüm Türkiye’deki yatırımcılar için reelleştirilecek KOIN ön satış günlerinde çok daha uygun maliyetlerle KOIN sahibi olmak olası olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır