Konuttan çalışmayı 2021 ortasına kadar uzatan Uber, çalışanlarına masa sandalye gereksinimleri için ek ödeme yapacak

Konuttan çalışmayı 2021 ortasına kadar uzatan Uber, çalışanlarına masa sandalye gereksinimleri için ek ödeme yapacak

Uber, dün yaptığı söylemede konuttan çalışmayı Haziran 2021’e kadar uzattığını açıkladı. Ancak firma tarafından söylenen tek büyüme bu değil. Uber, konuttan çalışmaya devam edecek olan her çalışanına, konutta büro kumpasının kurulabilmesi için 500’er dolar ek desteklediyeceğini söyledi. Uber, yaptığı söylemede, elastik çalışmaya direnen bir firma olarak takımına elastiklik, tercih ve daha uzun vadeli netlik sağlamak istediklerinin altını çizdi.

Firma, 2021’nin ortasından sonraki süreç için şu anda net bir bilgi vermiyor, ancak verilen karara göre bu sürecin kısaltılması gibi bir vaziyet mevzubahisi olmayacak. Koşullara göre Uber çalışanları, 2021’in 6. ayından sonra da konuttan çalışmaya devam edecek ama bu tarihten evvel hiçbir biçimde büroya dönüş asıllaşmayacak.

Uber, çalışanları için böyle bir aktüellemeye giderken sürücüleri için de birtakım temkinler alıyor. Sürücüler, mart ayından sonra daha öncekisi kadar para kazanamadığı için Uber, değişik istihdam teklifleri için finansal takviye kılavuzları ve bir web sitesi sunuyor. Buna karşın firma, şu anda sürücüler için rastgele bir ödeme yapmadığını da açıkladı.

Uber, konuttan çalışmayı uzatarak Google, Facebook, Twitter, Microsoft gibi büyük teknoloji firmaları arasında kendine yer buldu. Uber’in yanı gizeme Spotify da çalışanlarına 2021’e kadar konuttan çalışma izni vermişti. Salgın yarıyılında çalışanlarına konuttan çalışma lüzumluluğu getiren Twitter, isteyen çalışanlarının salgın atlatıldıktan sonra da konuttan çalışma sistemine devam edebileceğine söylemişti. Google ve Amazon da konuttan çalışmayı 2021’e kadar uzatan firmalardan oldu. Facebook ise isterlerse konuttan çalışmaya devam edilebileceğini belirtti ve çalışanların insiyatifine vazgeçti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır