Koronavirüs Testlerinin Sonuçlarına e-Nabız’dan Ulaşılabilecek

Koronavirüs Testlerinin Sonuçlarına e-Nabız’dan Ulaşılabilecek

Türkiye’de koronavirüs olayları görülmeye devam ederken virüsle çaba sürecini basitleştirmek için Sağlık Bakanlığı yeni uygulamaları devreye sokmaya devam ediyor. Yapılan yen bir söyleme ile COVID-19 testlerinin neticelerine e-Nabız üzerinden erişilebileceği belirtildi. 

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan söylemede, “Koronavirüs testi yaptırmış yurttaşlarımız test neticelerine e-Nabız uygulamasından erişebilir” denildi. Bakanlığın söylemesi ile birlikte test yaptıran insanlar, sağlık kurumulara gidip test neticelerini bilmek yerine konutlarından test neticelerine erişebilecekler. 

koronavirüs testleri

e-Nabız uygulamasına buradaki irtibattan erişilebilir. TC kimlik numarası ve e-Nabız parolası ile girilebilen e-Nabız’a uslu telefonlar üzerinden iOS ve Android uygulaması ile de ulaşım sağlanabilir. İlk kez e-Nabız kullanacaklar e-Devlet’e girerek e-Nabız parolalarını oluşturduktan sonra e-Nabız’dan neticelerine erişebilirler. 

Sağlık Bakanlı Fahrettin Koca’nın dün gece Twitter’dan yaptığı söyleme ile Türkiye’deki koronavirüs hadise rakamının 359’a çıktığı, COVID-19 sebebiyle yaşamını kaybeden insan rakamının ise 4 olduğuna söylenmişti. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır