Kuzuların Sessizliği dizi oluyor

Kuzuların Sessizliği dizi oluyor

The Silence of the Lambs Kuzuların Suskunluğu filminin doğrudan devamını mevzu alacak Clarice TV tezsi, üretimci stüdyo CBS tarafından bizzat onaylandı. Thomas Harris‘in çok satan romanından uyarlanan Kuzuların Suskunluğu, 1991 senesinde gösterime girmiş ve 5 Oscar mükâfatı kazanmıştı. 

Kuzuların Suskunluğu, 1990’lı senelerin en zaferli gerilim filmlerinden biriydi. Kayda kıymet zaferi, Basic Instict gibi kültlerin de önünü açmıştı. The Silence of the Lambs‘den evvelki hadiseleri mevzu olan Red Dragon 2002’de, Hannibal Rising ise 2007’de sinema tutkunları ile buluştu. İki film de, Kuzuların Suskunluğu‘nin ihtişamının gölgesinde kaldı. Red Dragon eleştirmenlerden ortalamanın üstünde puanlar alsa da, Hannibal Rising yerden yere vuruldu.

The Silence of the Lambs, FBI casusu Claice‘in yamyam seri katil Hannibal Lecter‘dan destek alarak, bir öbür seri katil Buffalo Bill’in peşine düşmesini mevzu alıyordu. Elbette efsanevi makûs Hannibal Lecter, Clarice’i eline geçen her fırsatta manipüle etmeye çalışıyordu. Jodie Foster ve Anthony Hopkins‘in performansları göz kamaştırıcıydı. Anthony Hopkins, Hannibal Lecter rolüyle en iyi erkek oyuncu Oscar’ını kazanmıştı.

CBS’in yaptığı fotoğrafı söylemeye göre Clarice adlı TV tezsi 2020-2021 sezonunda beyaz sırçada yaşam bulacak. Clarice rolünü Pretty Little Liars’tan tanıdığımız Rebecca Breeds üstlenecek. Ancak serinin gösterime bütün olarak ne zaman gireceği söylenmiş değil.

Clarice, Kuzuların Suskunluğu filmindeki hadiselerin 6 ay sonrasını mevzu alacak. Hannibal Lecter’ın öyküye katılıp katılmayacağı veya hangi noktada katılacağı meçhul. Görünüşe göre Clarice, Hannibal Lecter‘dan ziyade travma sonrası stres bozukluğu yaşayan FBI casusuna yoğunlaşacak. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır