Kapat
Karma Teknoloji 48 0

Leyla ERDOĞAN ile Kalıcı makyaj


Kalıcı makyaj yeni nesil bir kozmetik tekniktir. Yüz, dudak ve göz kapaklarına göz kamaştırıcı renkler sunan deri altına yapılan bir pigmentasyon işlemidir. Kalıcı kaş kontür, kıl tekniği kaş gibi bilinen uygulama modelleri vardır.


Bir dövme aracı gibi de düşünülse de yapılan işlem ve sonuçları itibari ile biraz farklıdır. Tüm kalıcı makyaj uygulamlarında olduğu gibi farklı daha doğrusu yüz tipine en uygun tasarımlar üreten ve sürekli makyaj yerine kalıcı makyajı amaçlayan bir çalışma türüdür.. Ayrıca, özellikle yaşlılık, alopesi totalis, kemoterapi veya genetik rahatsızlık gibi hastalıkların bir sonucu olarak kaybolan ve derideki yara izlerini ve beyaz lekeleri gizleyen insanlardaki yapay kaşları üretmek için kullanılır.
En çok daimi kozmetik olarak adlandırılan diğer isimler arasında dermapigmentasyon, mikropigmentasyon ve kozmetik dövme bulunmaktadır. Bu, kalıcı makyajın aslında dövme olduğu için en uygun olanıdır. Birleşik Devletler’de ve diğer bazı ülkelerdeki benzer düzenlemeler altında, kalıcı makyaj pigmentlerinde kullanılan renklendirici katkı maddeleri, Federal Gıda, İlaç ve Kozmetik Yasası uyarınca kozmetik ve / veya renk katkı maddeleri olarak ön pazar onayına tabidir. Bununla birlikte, rekabet halindeki diğer halk sağlığı öncelikleri ve bu pigmentlerle özel olarak ilişkilendirilmiş güvenlik problemlerine ilişkin daha önceki kanıtların eksikliği nedeniyle, FDA geleneksel olarak dövme mürekkeplerinde kullanılan pigmentler üzerinde renk katkı maddeleri için düzenleyici otorite kullanmamıştır.
Kalıcı makyaj kontrol altında tutulan bir denetime tabidir. Ancak denetim dışı ortamlarda yapılan uygulamalarda kontrolsüz ürünler kullanma ihtimaline karşılık sağlığını risk altına girebilir. Bu nedenle bilinen ve alanında uzman yerler ve kişiler ile çalışmanız mutlaka önerilmektedir.
Leyla ERDOĞAN ile Ale’s Güzellik Merkezi Ankara Tunalı’da sizlere sağlıklı sonuçlar vermek için kurulmuş tecrübeli bir güzellik merkezidir.

Mesut Kengir {Mesut Kengir}