Londra’nın ‘Zihin Eforu’ Turkcell

Londra’nın ‘Zihin Eforu’ Turkcell

Yaşama değer veren uygulamalar geliştiren Turkcell, imza attığı sosyal mesullük projeleriyle tüm dünyada misal gösterilmeye devam ediyor. Turkcell’in özel becerili çocuklar için, teknolojiyi kullanarak fırsat denkliği sağlamak emeliyle yaşama geçirdiği Zihin Eforu projesi, Londra’da dijital olarak asıllaştırılan The Loyalty Magazine Awards’da, Best Corporate Social Responsibility Initiative Linked to Loyalty En İyi Müessesesel Sosyal Mesullük Teşebbüsü kategorisinin birincisi oldu.

Çocukların robotik kodlama, yazılım, uzay bilim, suni zihin, drone ve uslu konut teknolojileri alanında eğitimler aldığı, Ulusal Eğitim Bakanlığı himayesinde yürütülen Zihin Eforu projesi, şimdiye dek 70 binden fazla çocuğa erişti. Türkiye’nin dört bir yanında teknolojiye ilgi duyan çocukların katıldığı proje ile teknoloji üreten jenerasyonlar yetiştirilmesi kastediliyor.

“Zihin Eforu ile çocuklar Türkiye’yi daha iyi noktalara taşıyacak”

Turkcell’in dünya çapında ses getiren projelere imza atan bir marka olmasından dolayı iftihar dinlediğini söyleyen Turkcell Müessesesel İrtibat Direktörü İsmail Özbayraktar şöyle konuştu: “Yaşama geçirdiğimiz sosyal mesullük projelerimiz ile teknolojiyi kullanarak herkese fırsat denkliği ihtimali sunmayı hedefliyoruz. The Loyalty Magazine Awards’ta Zihin Eforu projemizle büyük mükâfata layık görülmemiz yaptığımız işlerin Türkiye hudutlarını aştığını gösteriyor. Binlerce özel becerili çocuğumuzun yaşamına değme bahtı tuttuğumuz Zihin Eforu projemiz ile çocuklarımız teknolojiyi daha iyi bilirken Türkiye’yi de çok daha iyi noktalara taşıyacak. Turkcell ailesi olarak herkesin yaşamını hoşlaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Turkcell aynı müsabakada geçen sene Gamification Oyunlaştırma kategorisinde Sürpriz Nokta ile büyük mükâfatı kazanmış, GNÇ Çatlat uygulamasıyla da Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi şampiyonluğunu elde etmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır