Medya Ajansı Seçerken dikkat edin hedefi 12 den vurun!

Medya Ajansı Seçerken dikkat edin hedefi 12 den vurun!

 

Dijital medyanızı ya da e -ticaret sitenizi geliştirmek ve tanınır hale getirmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm işlemler medya planlama ajansları tarafından kolaylıkla yapılmaktadır. Kurduğunuz sitenizi geliştirecek, raporlamalar yapacak ve hedef kitlenize doğru mesajlar gönderecek, ürünlerinizin ve sizin bilinirliliğinizi arttırracak bir ajansla çalışmanız sizi rakipleriniz karşısında öne geçirecektir. Günümüzde reklam ve pazarlama işlemleri dijital ortamlara taşınmış durumdadır. Firmalar ve markalar bu ortamda var olmak zorundadır. Geleneksel reklam ve tanıtım faaliyetleri yerini artık online/dijital ortamlara taşınmıştır. Ürününüzü, markanızı veya web sitenizi dijital ortamda Tutus Media desteği ile ileriye taşıyabilirsiniz.

Dijital dünyada var olmanın tek yolu!

Dijital dünyada başarıyı yakalamak, markanızı ve ürününüzü en iyi şekilde tanıtmak ve farkettirmek için bir medya planlama ajansı ile çalışmanız gerekmektedir. Bir web sitesi açıp, sosyal medyada profil oluşturarak istenilen başarıya ulaşmak mümkün değildir. Hedef kitleye ulaşıp tanıtım yapabilmek için dijital dünyanın uzmanlık gerektiren alanlarını da aktif kullanmak gerekmektedir. Arama motoru optimizasyonu (SEO), web pazarlama, online müşteri yönetimi, itibar yönetimi, mobil pazarlama, e-ticaret sitesi tasarımı, algı yönetimi gibi birçok dijital pazarlama kanalı uzman kişiler tarafından doğru şekilde kullanılmalıdır. Avrupa’da ve Türkiye’de 360° derece medya ajansı olarak hizmet veren Tutus Media ile dijital alanda kimliğinizi oluşturabilir ve ön plana çıkabilirsiniz.

Medya Ajansı Seçerken nelere dikkat edilmeli?

Tüm bu işlemleri gerçekleştiren alanında uzman birçok medya ajansı vardır. Fakat medya planlama ajanslarıyla bir iş birliği yapmadan önce ajansla ilgili bazı bilgileri öğrenmeniz faydanıza olacaktır. Medya ajansı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar şunlardır;

  • Öncelikle ne yapmak istediğinize karar verin ve hedeflerinizi belirleyin!
  • Mesajınızın, markanızın veya ürününüzün, ulaşmasını istediğiniz hedef kitleye karar verin!
  • Çalışmak istediğiniz medya ajansının portföyünü mutlaka inceleyin!
  • İşbirliği yapacağınız medya ajansının referanslarına dikkat edin!
  • Medya ajansının hangi markalarla ne kadar sürelerde çalıştığına bakın!
  • Medya ajansının sahip olduğu ekibin özellikleri nedir? Sizinle çalışacak ajans üyesinin daha önceki çalışmaları neler olmuştur? sorularını sorun!
  • Çalışacağınız ajansın 360 derece hizmet sunan bir ajans olması oldukça önemlidir. Markanız veya ürününüzle ilgili tüm süreçleri yönetebilecek yetkinlikte olunmalıdır.

Dijital dünyada beraber yol yürümeniz gereken medya planlama ajansları ile ilgili seçiminizi yaparken yukarıdaki kriterleri sağlayıp sağlamadığına dikkat etmelisiniz. Hedeflerinize ulaşmak için alanında profesyonel işlere imza atmış 360° hizmet sunan Tutus Media ile çalışarak dijital ortamda bir adım öne geçebilirsin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır