Microsoft, kepenkleri indiriyor

Microsoft, kepenkleri indiriyor

Microsoft perakende çalışmaları hakkında yaptığı yeni “stratejik farklılık” ilanıyla, şirketin Dünya genelinde fiziksel satış mağazalarının çok büyük bir kısmını kapatacağına söyledi. İşletme, alıcılar için yalnızca dört Microsoft Store’u sarih yakalayacak. Bu dört mağazanın arasında New York City, Fifth Ave; Londra, Oxford Circus; Sydney, Westfield Sydney; ve son olarak da şirketin kendi Redmond yerleşkeyi içerisindeki mağaza yer alıyor.

Microsoft’un tüm perakende çalışanları, alıcılara, ufak şirketlere, eğitim alıcılarına hizmet vermek için Microsoft’un bürolarına geçecek veya uzaktan çalışmaya başlayacak. Bir Microsoft lafçısı, yapılan söyleme ile tüm perakende çalışanlarının işletmede kalma alternatifi olacağını doğruladı.

Microsoft, Nisan ayında COVID-19 salgını nedeniyle perakende mağazalarını kapattıktan sonra perakende çalışanlarının büyük bir kısmını uzaktan çalışmaya yönlendirmişti. O zamandan beri de perakende takımı 3.000 sanal mezuniyet ile 14.000’den fazla online çalıştay ve yaz kampına konut sahipliği yapılmasına takviyeci oldu.

Microsoft’un İşletme Takviyeci Başkanı David Porter‘ın söylediğine göre mahsul portföyünün çoğunlukla dijital alternatiflere büyümesi ile online satışlar arkasıydı ve takım, alıcılara rastgele bir fiziksel konumdan daha fazla takviyeci olabildiğini ispatladı.

Microsoft, teçhizat ve yazılım satışlarının esas olarak online’a ve dijital mağazalarına geçtiğini belirterek artık Dünya genelinde 190’dan fazla pazarda 1.2 milyar alıcıya eriştiğini söylüyor. Ayrıca yapılan söylemede belirtilmemiş olsa da, bu metamorfoz ile giderlerin ciddi bir kısmını kesilmiş olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır