Minecraft’ın Ortaya Çıkışını Anlatan YouTube İmalinden İlk Fragman Geldi

Minecraft’ın Ortaya Çıkışını Anlatan YouTube İmalinden İlk Fragman Geldi

Son senelerin en ehemmiyetli oyunları arasında hiç kuşku yok ki Minecraft da yer alıyor. İlk çıkışından bu yana seneler geçse de popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen reyin hakkında şimdi bir de imalin yayına girmesi tasarlanıyor.

Bugün yayınlanan fragmanına göre yeni imalin ismi “How We Make Minecraft” Minecraft’ı Nasıl Yapıyoruz? olacak. Oyunun kamera arttaki süreci görebileceğimiz bu imalde geliştiricilerin karar verme süreçlerini ve yaşadıklarını görme uğru bulacağız.

Cümbüşlü Minecraft dokümansalı

minecraft

Fragmandan kavradığımız kadarıyla yeni üretim Minecraft hakkında pek çok bilgiyi bizlere eriştirecek. Bunu yaparken de oldukça sevinçli ve cümbüşlü bir dil kullanılacak. İmalin her ay yeni kısmının yayınlanması bekleniyor.

YouTube’da Minecraft’ın fotoğrafı kanalında yayınlanacak olan imalin söylemesi de genel olarak cümbüşlü dile uygun oldu. Söylemede: “‘Minecraft hakkında daha evvel muhtemelen dinlemediğiniz 10 şey’ ve ‘Hakkında konuşmamayı seçim ettiğimiz öbür çok daha az galibiyetli projelerimiz’in üretimcilerinden eğitselliğin hudutlarında bir yeni bir seri geliyor! Hiçbir kısmı kaçırmamak için YouTube kanalımıza aza olun! Serinin prömiyeri burada 31 Temmuz’da yapılacak” ifadesi yer aldı.

Taş taş üstüne koymak

minecraft

Fragmanın anlatım diline baktığımızda oldukça sevinçli, kendini fazla ciddiye almayan ancak oyunun nasıl geliştirildiği mevzusunda bolca bilgi verecek bir üretimle karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. 

Natürel ‘Minecraft hakkında daha evvel muhtemelen dinlemediğiniz 10 şey’e baktığımızda videonun pek de mevzuyla ilgisi olmadığını görüyorduk. Muhtemelen şirketin kendi üretimlerinde yaşadıkları kasvetleri cümbüşlü bir biçimde ele aldıkları bir videoydu. 

Çok büyük olasılıkla yeni imallerde Türkçe altyazı göremeyeceğiz. Yeni üretim hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce cümbüşlü olacak mı?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır