Kapat
Mobil 238 0

Mobil İşlemcide 12 Çekirdek Dönemi!


Akıllı telefonlarda daha iyi performans elde edebilmek için Mediatek yeni 12 çekirdekli işlemcisini tanıtmak için gün sayıyor. Bir zamanlar çift çekirdekli işlemciler revaçtayken, şimdi esamesi okunmaz durumda. Günümüzde ise 8 e 10 çekirdekli işlemciler yoğun şekilde kullanılsa da beklentiler her geçen gün değişiyor. Performans için daha yukarılara tırmanmak isteyen Mediatek firması, 12 çekirdekli işlemcilerini önümüzdeki aylarda tanıtabilir.


Üretimi Bugün Başlandı!
gaziantep escort, yaptığı yeni açıklamaya göre 12 çekirdekli işlemcilerin üretimine resmi olarak bugün start verdi. 7 Nanometrelik işlemci, şuanki işlemcilerden çok daha verimli olacak. Mediatek’in son çıkardığı Helio X30 işlemcisi ise henüz kullanımda değil. 2017 Yılının ikinci bölümünde kullanılmaya başlanacağı aktarılmıştı. hangi telefonlarda Helio X30 modeli işlemci olacağı henüz belli olmazken, 12 çekirdekli işlemci ile işlemci alanında yeniden bir ses getirmiş durumda.

7 nm boyutunda olması, aynı zamanda boyutlarda da düşüşe gidildiğinin bir göstergesi. Daha önceki işlemciler daha yüksek boyutlarda sunulmuştu. 12 Çekirdekli işlemci bu özelliği ile daha küçük olmasına rağmen daha güçlü olacak. Bir önceki işlemcisi Helio X30’u merak edenler, 10 nm boyutunda olduğunu bilmesi gerekir. Mediatek’in 12 çekirdekli işlemcisi mobil cihazlar arasında gelecek dönemde ciddi farklılıklar içerecek. Özellikle yüksek performans beklentisi sınırlarını zorlayan kullanıcıları fazlasıyla tatmin edecek.

Mesut Kengir {Mesut Kengir}