MOBİLYA KONTROL LİSTESİ

MOBİLYA KONTROL LİSTESİ

Yeni bir modern mobilya parçası satın almadan veya bir alanı yenilemeden önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Bir planınız olmadan mobilya mağazasına yürümek sadece karışıklığa ve hayal kırıklığına yol açabilir. Bir alanı yenilemeye veya yeni mobilyalar almaya karar verdiğinizde, tam olarak ne aradığınızı bildiğinizden emin olmak için bir kontrol listesi yapın, böylece zamanınızı veya paranızı boşa harcamamış olursunuz.

  1. İhtiyaçlarınızı Belirleyin

Mobilyaların bir işlev görmesi gerekir. Konukların oturması için bir yere mi ihtiyacınız var? Yemek? Ayakta durmak? Eşyaları saklamak? Bir mekan için ihtiyaçlarınızın tam olarak ne olduğunu belirlemek, satın almanız gereken mobilya türünü ve mobilya kalitesini belirler. Döşeme söz konusu olduğunda olabilecek tüm kısıtlamaları da belirlemelisiniz. Bunlar alan, sağlık, alerjiler, malzemeler ile ilgili olabilir – özel bir ihtiyaç olabilecek herhangi bir şeydir.

  1. Tarzınızı Bulun

Eviniz, odanız veya işiniz için, alışverişe başlamadan önce her zaman istediğiniz stili ve estetiği belirlemelisiniz. Açık bir stil size tam olarak doğru parçaları satın alma ve alanınızı mükemmel bir şekilde oluşturma güvenini verir. O alan için fikirlerinize ya da estetiğinize uyacak mobilya stiline karar verebilirsiniz.

Tarzınız hakkında bir fikre sahip olmak size daha fazla esneklik sağlar, aksi takdirde sahip olduğunuzda mutlu olmayacağınız mobilyalarla vakit harcarsıniz. Bir stiliniz varsa kendiniz için benzersiz mobilyayı bulmak daha kolaydır.

  1. Bütçe Hazırlayın

Modern mobilya fiyatları kalite, marka adı ve yere bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Gerçekçi bir bütçe belirleyin. Bütçe belirlemeden, farkında olmadan mobilya almada yanlışlık yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan eşyaları isteğinize göre düzenlemenize ve orta yol bulmanıza yardımcı olmak maksadıyla her oda için bir bütçe ayırın.

  1. Kalite Anahtardır

Alışveriş yaptığınız modern mobilyaların kalitesini bilmek, hem bütçe hem de alanın ihtiyaçları için önemlidir. Bir veranda, bir çocuk odası veya rahat bir bekleme odası için mobilya arıyorsanız, kalite sizin için önemli olmayabilir. Yemek mobilyaları, restoran mobilyaları, yatak odası mobilyaları veya otel mobilyaları arıyorsanız, uzun süre dayanacak yüksek kaliteli mobilyalar almak çin biraz daha fazla harcamak isteyeceksiniz.

Özellikle ahşap mobilyalar söz konusu olduğunda, uzun süre dayanacak yüksek kaliteli ahşaplardan yapılmış mobilyalar satın aldığınızdan emin olun. Mobilyaları inşa etmek için kullanılan malzemeler mobilyanızın ömrünü ortaya çıkaracaktır.

  1. Kumaş Türlerini Belirleyin

Çoğu insan mobilya seçerken renkleri düşünür. Ancak mekanınıza en uygun ve ihtiyacı karşılayabilecek kumaş türünü bilmek, doğru modern mobilyaları bulmak için anahtardır. Bazı kumaşlar düzenli kullanımla aşınmaya ve yıpranmaya daha yatkındır, bu nedenle otel mobilyaları veya lobi mobilyaları arıyorsanız, bundan kaçınmak isteyebilirsiniz. Diğer kumaşların temizlenmesi zordur, bu nedenle bir restoran veya çok sayıda evcil hayvan içeren bir ev için uygun olmayabilirler. İhtiyaçlarınızın ne olduğunu bildiğinizden emin olun ve uygun bir kumaş seçin. Kumaş seçimi için https://www.sitelermobilya.org/kumas-secimi adresindeki ilgili makaleyi okuyabilirsiniz.

  1. Alışverişe Başlayın

Artık alışverişe hazırsınız! İster internetten görün, ister mağazalarda, isterse showroomlarda fikir edinin, mobilya seçerken işletmeniz veya eviniz için doğru kararları verdiğinizden emin olun.

Ankara Siteler Mobilya, Türkiye’deki işletmelere ve tasarımcılara modern mobilyalar üretmekte ve tedarik etmektedir. Ürünlerimizi görmek için sitelermobilya.org adresimizi ziyaret edin ve çevrimiçi kataloğumuzdan sipariş verin!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır