Mucize Doktor 28. Bölüm Fragmanı

Mucize Doktor 28. Bölüm Fragmanı

Güney Kore dizilerini uyarlamasıyla öğrenilen MF Yapım’ın FOX TV için yaptığı Mucize Hekim, bir tıbbi drama dizisidir. Mucize Hekim dizisi Güney Kore’de yayınlanan Good Doctor dizisinden uyarlanmıştır. Good Doctor dizisi 2013 senesinde Güney Kore’de yayınlanmış ve çok hoşlanılmıştır. İsmi ülke hudutlarını aşmış ve The Good Doctor ismiyle 2017 senesinde Amerika Birleşik Devletlerinde uyarlanmıştır. Böylece Good Doctor dizisi Mucize Hekim ismiyle Türkiye’de yine uyarlanmış oldu. Yusuf Pirhasan’ın rejisörlük yaptığı Mucize Hekim dizisinin senaryosunu Pınar Bulut ve Onur Koralp kaleme alıyor. Taner Can Vermez, Mucize Hekim dizisinde başrol olarak yer alıyor. Bu ada Reha Özcan, Özge Özder, Onur Tuna, Sinem Ünsal, Hazal Türesan, Murat Aygün, Bihter Dinçel, Fırat Altunmeşe, Hazal Köseoğlu, Korhan Herduran ve Alçağın Külçe eşlik ediyor.

Mucize Hekim dizisi mevzusu

Mucize Hekim dizisi büyük güçlüklerle gayret eden bir hekimin öyküsünü mevzu alıyor. Oldukça galibiyetli genç bir hekim olan Ali’nin büyük bir gizemi vardır. Bu gizemi kimselere, en yakın arkadaşlarından dahi gizlemektedir. Bu büyük gizemi ise şudur. Ali reelinde Otizm ve Savant Belirtisine sahiptir. Savant Belirtisine sahip şahısların genel zihni düşüktür ancak buna rağmen bazı alanlarda galibiyetli, yetkin ve bilgi sahibi oldukları görülmektedir. Ali’nin bu alanı da hekimliktir. İnsanlarla irtibata geçmekte büyük güçlükler yaşayan Ali, özel vaziyetini sağlık kurumundaki iş dostlarından ve öğretmenlerinden gizlemek için uğraş vermektedir. 

Mucize Hekim dizisi kişilikleri

Ali Taner Can Vermez: Otizm ve Savant Belirtisine sahip genç bir hekimdir. Minik bir kent gelişen Ali, Tıp Fakültesini kazanmış ve mektebinden galibiyetle mezun olmasının ardından hekimliğe yeni adım atmıştır. Özel vaziyeti sebebiyle genel zihni düşüktür ancak tıp alanında oldukça yüksek seviyede bir teçhizata sahiptir. İnsanlarla konuşmak, irtibat kurmak onun için pek de basit değildir. Özel vaziyeti yetmezmiş gibi bir de tüm bunları öğretmenlerinden ve iş dostlarından saklamak için mücadele sarf etmektedir. Öyle ki en yakın arkadaşlarının dahi bundan haberi yoktur. Vaziyetini gizlemek için kendine has bir usulü vardır. Güçlü bir belleği vardır, gördüğü bir şeyi basit basit unutmaz.

Mucize Hekim 28. Kısım Özeti

Mucize Hekim , yeni kısmı ile 26 Mart Perşembe 2020 tarihinde Fox Tv ekranlarında olacak. Bu hafta yayınlanacak olan kısmı, yeniden birbirinden coşkulu büyümelere sahne olacak.Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır