Myspace’i Günümüz Sosyal Medya Platformlarıyla Karşılaştırıp Surat Binlerce Alkış Alan Tweet

Myspace’i Günümüz Sosyal Medya Platformlarıyla Karşılaştırıp Surat Binlerce Alkış Alan Tweet

Z kuşağının neredeyse görme fırsatı bile tutamadığı Myspace, bir zamanların en popüler sosyal medya platformlarından biri olmasına karşın internet kütüphanesinin tozlu raflarına kaldırıldı. Buna karşın Myspace, kısa zamanda viral olan bir tweet sayesinde yine gündeme geldi.

JackDMurphy isimli bir Twitter kullanıcısı, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir tweette Myspace’in kurucusu Tom Anderson’ın resmini paylaşarak Myspace’i, başta Facebook olmak üzere günümüz sosyal medya platformları ile karşılaştırdı.

450 binin üzerinde alkış alan viral tweet

tom anderson

“Tom’u andırıyor musun?” sualiyle tweetine başlayan Jack, “Myspace’deki 500 milyon dolarlık payını sattığını ve mutlu bir yaşam yaşayabilmek için emekli olduğunu andırıyor musun? O, bilgilerimizi hiçbir zaman satmadı, tercihleri etkilemeyi sınamadı, saklılık kanunlarına karşı lobicilik yapmadı… Ne adam ama! Myspace bu dünya için fazla saftı.” biçiminde devam etti. 

Jack’in bu tweeti, değişik Twitter kullanıcılarının da internetin ‘serbest, oranla ticarileşmemiş, bilgi ihlallerinin konuşulmadığı’ günlerini anımsamasını sağladı. Öyle ki; tweet an haysiyetiyle 450 binin üzerinde alkış, 76 binin üzerine retweet almış vaziyette. 

Tom Anderson’ın viral tweete cevabı

Tweetin bu denli viral olması, 2017 senesinden bu yana Twitter’ı faal olarak kullanmayan Tom Anderson’ın bile tweetten haberdar olmasını sağlamış. Çünkü Jack’in tweetinin altına gelen yorumlardan biri de Tom Anderson’a aitti. Tweet öylesine viral olmuştu ki Anderson’un sadece emojilerden oluşan cevabı bile 40 binin üzerinde alkış aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır