Netflix’e Koronavirüs dopingi

Netflix’e Koronavirüs dopingi

Koronavirüs salgını ve konutta kalma uygulamalarının tesiri, değişik iş alanlarını değişik biçimlerde etkiliyor. Bu tesir, Netflix için her zamankinden daha fazla şahsın akış hizmetini kullanması anlamına geliyor. Şirket, 2020 ilk çeyrek kazanç raporunda konuta kapanmaların çoğalması ile birlikte abonelik gelişmesinin doruk yaptığını söylerken, bu kararların sona ermesiyle de senenin geri kalanında olumsuz tesir olabileceği hipotezinde bulundu. Bu yarıyıl içerisinde 16 milyon aza kazanan şirket, ilk olarak varsayım edilen yedi milyonun çok üzerine çıkmış oldu.

Varsayım edilebileceği gibi, geçtiğimiz birkaç hafta süresince yayınlanan içeriklerin izlenmesi mevzusunda da ehemmiyetli zaferler mevzubahisi. Tiger King: Murder, Mayhem and Madness için ilk dört haftada 64 milyon izleyici söylenirken, Ozark’ın üçüncü sezonu için 29 milyon, Money Heist öbür ismiyle La Casa de Papel için 65 milyon, Spenser Confidential için ise 85 milyon izleyici bildirildi.

Salgın için alınan ihtiyatlar, Dünya genelinde film çekimlerini durdurdu ancak Netflix, alıcı dayanağını konuttan çalışma kumpasları ile idarediğini ve ek olarak 2.000 uzaktan çalışanı işe aldığını belirtiyor. En çok etkilenen çalışanlara destek edilmesi için de şirket 100 milyon dolarlık bir kaynak oluşturdu ve imalde çalışanlar için yedi haftalık ödemelerin yapıldığını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır