Ninja, Mixer’in Kapanma Kararının Ardından İlk Yayınını YouTube’da Yaptı

Ninja, Mixer’in Kapanma Kararının Ardından İlk Yayınını YouTube’da Yaptı

Dünyanın en şöhretli Fortnite yayıncısı olarak kabul edebileceğimiz Ninja, uzunca bir müddettir Microsoft’un canlı yayın platformu Mixer’de yayınlarına devam ediyordu. Microsoft’un bu canlı yayın platformunu kapatma kararını almasının ardından şöhretli yayıncı da bir nevi sarihte kalmış oldu. Tyler “Ninja” Blevins de Microsoft’un Mixer platformunu kapatma kararını söylemesinin ardından ilk kere bir Fortnite yayını yaptı.

Dünyanın en şöhretli yayıncılarından olan Ninja, bu yayın içinse YouTube’u seçim etti. Yeniden de Ninja’nın şu an için YouTube’da kalıcı olarak yayın açmayacağını söyleyelim. Esports danışmanı Rod Breslau, Ninja’nın şu gizemeler yayın platformlarıyla görüşme halinde olduğunu ve şu an için özel bir uyuşma imza atılmadığını bildirdi. 

Ninja’yı elde etme yarışı

Ninja gibi kendi izleyici kitlesini de yayında getiren büyük çaplı yayıncıların platforma geçmesi, o platformlar için çok ehemmiyetli olabilir. Şöhretli yayıncı, geçen yıl Twitch, Mixer, YouTube ve Facebook Gaming arasında yapılan gayret neticesinde 20-30 milyon dolar gibi azami parayı veren Mixer’e geçiş yapmıştı. Microsoft’un Mixer’i kapatmasının ardındansa şöhretli adın yayınlarını nerede kalemtıraşı yine merak mevzusu olmuştu. Ninja’nın önümüzdeki günlerde nasıl bir karar alacağı şu an için öğrenilmiyor, ancak yayıcının bir başka şöhretli yayıncı Shroud ile Facebook Gaming’e geçeceği düşünülüyor. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır