Nokia’dan ucuz 5G telefon geliyor

Nokia’dan ucuz 5G telefon geliyor

Bir yarıyılın cep telefonu kralı Nokia, üst üste gelen badirelerden sonra yine daha önceki eforlu haline geri dönmek için çalışmalarına devam ediyor. Finlandiyalı işletmenin pek çok bölge gibi ülkemizde de henüz pek varlık gösteremediğini söylemek muhtemel. Ancak HDM Evrensel bunu değiştirmenin yollarını arıyor.

Piyasaya yeni çıkan ve yeni tanıtılan uslu telefonların pek çoğu artık yeni jenerasyon mobil internet teknolojisi olan 5G yardımı kapsıyor. Fakat işletmeler şimdilik bu özelliğe daha çok “amiral” biçiminde hitap edilen üst segment ve pahalı uslu telefon modellerinde yer veriyor. Nokia ise bu gidişatı değiştirmek ve rakipleri arasında farkındalık yaratma peşinde.

İddialara göre Nokia, şimdilerde ucuz 5G’li telefon üzerinde çalışıyor. Telefonun ayrıntıları da oranla belirli olmuş vaziyette.

Buna göre yeni 5G Nokia telefonda MediaTek Dimensity 800 çabuksu bir harekâtçı yer alacak. Öte yandan yeni telefonun, orta segmentin abonesi Nokia 7.3 5G‘den değişik olacağı da söyleniyor. Ancak bunun ne gibi bir fark olacağını ilerleyen günlerde görebileceğiz.

Nokia’nın 5G telefonu için ise net bir tarih yok. Fakat öne sürülen iddialara göre yeni 5G Nokia, 2021’in başlarında açıklanabilir. Bu da ucuz 5G trenini kaçırabileceğinin bir göstergesi. Çünkü işletmenin rakiplerinde de bu güzergahta çalışmalar mevcut.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır