OnePlus Nord’da Ekran Meseleleri Ortaya Çıktı

OnePlus Nord’da Ekran Meseleleri Ortaya Çıktı

Son yarıyılların en formda uslu telefon üreticilerinden olan OnePlus, genellikle piyasaya sürdüğü amiral gemisi uslu telefonlarla belleklerde yer edindi. Ancak amiral gemileri kadar orta-üst segmentte de galibiyet tutabileceğini göstermek isteyen işletme, bu kapsamda 2015’te piyasaya sürülen OnePlus X’ten bu yana markanın ilk orta sınıf uslu telefonu olan OnePlus Nord’u geçtiğimiz günlerde tertip edilen bir faallikle tanıtmıştı.

Amiral gemilerini hatırlayan tasarımıyla dikkatleri üzerine sürükleyen uslu telefon, ön tarafta ise özellikle son bir senede neredeyse tüm uslu telefonlarda gördüğümüz Infinity-O AMOLED bir oturum kullanıyor. Çıkan son haberlere bakacak olursak kullanıcılar bu ekrandan pek de hoşnut değil çünkü ekran, düşük parlaklıkta meseleli çalışıyor.

Parlaklık %25’e geldiğinde renklerde solmalar ortaya çıkıyor:

OnePlus forumları ve Reddit gibi platformlarda Nord sahiplerinin bildirdiğine göre, telefonun parlaklık seviyesi %25 veya daha altlara getirildiğinde AMOLED ekranda yeşil, mor ve sarı renk tonları ve natürel olmayan şeritler ortaya çıkmaya başlıyor. Parlaklık daha üst seviyelere çıkarıldığında ise bu izler gözle görülmez bir hâl alıyor.

OnePlus Nord çok yeni bir makine olduğundan ekrandaki renk meselelerinin kronik mi yoksa sadece bazı aygıtlarda ortaya çıkan bir problem mi olduğu henüz öğrenilmiyor. Ancak gelen geri bildirimlere bakacak olursak tüm kullanıcılar böyle bir gidişattan davacı değil ve sadece bazı kullanıcılar bu meseleden etkileniyor.

OnePlus’tan mevzu hakkında söyleme geldi:

oneplus

Bir OnePlus yetkilisi, işletmenin forumlarında yaşadığı ekran problemini dile getiren bir kullanıcıya geri dönüş yaptı. Tüm kullanıcıların bu mevzudaki geri bildirimlerini takip ettiklerini söyleyen yetkili, verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı:

“Bazı kullanıcılar, AMOLED ekranın parlaklığı çok düşük olduğunda ve ekran parlaklığı çoğaldığında kaybolan hafif bir renk solmaları görebilir. Bu, tüm OLED ekranların karakteristiğidir ve bir nitelik meseleyi değildir. Yeniden de, tecrübenizi geliştirmek için bir OTA aktüellemesi üzerinde çalışıyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır