Otonom Uber Kaza Yaptı!

Otonom Uber Kaza Yaptı!


Otonom otomobil testleri devam ederken bunlardan biri olan Uber, kaza yaptı. Uber’in en büyük hedefi bilindiği üzere ticari taksi olayını tamamen otonom hale getirebilmek. Bu yönde çalışmalar yürüten firma, Arizona’daki otonom taksisinin bir kazaya karışmasına sebebiyet verdi. Hala yüzde yüz güvenli hale getirilemeyen otonom araçların testlerde sık şekilde benzer olaylara karışması, otonom araçların hayatımızdaki yerini almasını biraz daha geciktiriyor.


Volvo ile Denediler!
Uber’in kaza yapan aracı Volvo’ya entegre edilen otonom sistem ile oldu. Yani volvo marka bir araç ile testini yapan Uber, otonomda başarı sağlayamadı. Tabi geliştirme ve test aşamalarında olduğu için bu tip kazaların olmasının normal olduğunu belirten Uber firması, kazanın nasıl olduğunu ve neyin neden olduğunu açıklamayı tercih etmedi. Sosyal emdya üzerinde bir kullanıcının konuyu gündeme getirmesiyle birlikte Uber’in doğruladığı kazadaki sebep Uber bünyesinde kalmış gibi görünüyor.

Bu kaza, Uber’in otonom deneyimindeki ilk vakası değil. Daha önce de kaza olmasa da riskli, ölümcül olarak sonuçlanabilecek bir durum yaşanmış fakat olay önlenerek atlatılmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Otonom Uber Volvo

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?