Oyun Oynamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Oyun Oynamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

İnternet üzerinden para kazanmak günümüzde birçok kişinin yaptığı bir eylemdir. Bu eylemi gerçekleştirebilmek için çok sayıda site ve yöntem mevcuttur. Borsa, forex, bitcoin gibi yatırımların dışında internetten oyun oynayarak da kazanmak mümkündür. Oynayarak para kazanılabilecek oyunlardan bir tanesi de rulettir. Ülkemizde de birçok kişi tarafından oynanan rulet genelde rulet siteleri aracılığıyla oynanmaktadır.

Rulet siteleri bu oyunun en çok oynandığı platformlardan biri olduğu için insanlar tarafından da tercih edilen sitelerdir. Oyunculara canlı rulet oynama hakkı tanıyan bu siteler, geçmişi eskilere dayanan rulet oyununu oynamak için oldukça uygundur. Rulet oyna diyince akla ilk gelen adres rulet siteleri olmaktadır. www.antifenerbahce.net  ‘de bilinen rulet sitelerinden bir tanesidir.

Rulet Nasıl Oynanır?

Rulet, sayılar ile oynanan bir oyundur aslında. Oyuncular, rulet çarkında bulunan sayılardan birine paralarını yatırırlar. Aynı anda birden çok sayıya da para yatırılabilir. Rulet çarkındaki top hangi sayının üzerinde durursa o sayıya para yatıran oyuncu parasının  35 katı kadar para kazanır. Oyunun genel işleyişi bu şekildedir ancak oyun tipine göre kurallar değişebilir.

Ruletin Ortaya Çıkışı ve Dünya’ya yayılışı

Bu popüler oyunun  enteresan bir hikayesi bulunuyor. 1800’lü yılların başında Fransa’da ortaya çıkan rulet kısa süre içinde dünyaya yayılmıştır. Bir Fransız tarafından keşfedilen bu oyun, oyun sahibi tarafından tüm Fransaya yayılmıştır. Oyunun mucidi, Fransa’nın tüm bölgelerine giderek oyunun tanınmasını sağlamıştır ve oynamak isteyen kişilerden para talep etmiştir. Oyunun tüm ülkede popüler olmasıyla beraber oyunu bulan kişi farklı bir yol izlemiş ve oynanan her el başına para toplamaya başlamıştır. Aynı zamanda elde kazanan olmazsa tüm para oyun sahibinin kasasına geçecektir. Bu şekilde de uzun süre oynanan oyun bir süre sonra Fransa’da yasaklanır. Bunun üzerine oyunu yaratan kişi Avrupa’ ya doğru yola çıkar ve oyunu burada tanıtır. Burada değişime uğrayan oyun Avrupa Ruleti adını alır. Daha sonraki yıllarda ise Amerika’da da kuralları değiştirilen oyun bugün üç farklı çeşide sahiptir: Fransız Ruleti, Avrupa Ruleti, Amerikan Ruleti.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır