PlayStation 5’in Maliyetinin Ne Zaman Söyleneceği Hakkında Yeni Ayrıntılar Ortaya Çıktı

PlayStation 5’in Maliyetinin Ne Zaman Söyleneceği Hakkında Yeni Ayrıntılar Ortaya Çıktı

Sony’nin merakla beklenen yeni reyin konsolu PlayStation 5 hakkında şimdiye dek bildiklerimiz oldukça hudutlu. Eskiki faallikte konsolun tasarımını görsek dahi oyuncuların en merak ettiği mevzular olan maliyet, tanıtım tarihi ve ulaşılabilirlik ayrıntıları hâlen daha gizemine gözetiyor.

Eskiki pek çok sızıntıda PlayStation 5’in maliyeti ve satış tarihine dair muhtelif iddialar ortaya atılmıştı. Şimdiyse sızıntı haberlerle tanınan Twitter kullanıcısı ‘IronManPS5’, yeni jenerasyon konsol hakkında bazı iddialar ortaya attı.

Bir sonraki State of Play faalliğinde PlayStation 5’e dair yeni ayrıntılar söylenebilir:

Twitter kullanıcısının 4chan’den alınan ekran görüntüleriyle desteklediği iddialara göre Sony’nin bir sonraki State of Play aktifliği 10 Ağustos tarihinde hakikatleşecek. Bu noktada paylaşılan ekran görüntülerinde en dikkat sürükleyen yer, klip listesinde PlayStation 5 için sunum videolarının yer alması.

Buna göre 10 Ağustos’taki faallikte “Konsola genel bakış fragmanı”, “Geriye dönük geçimlilik fragmanı”, “Tanıtım fragmanı” ve “PlayStation 5 fragmanı” gibi sunumlar gösterilecek. Sızıntının kaynağı, “PlayStation 5 fragmanı” kapsamında konsolun maliyetinin gösterilebileceğini söylüyor.

PS5

Burada unutulmaması gereken nokta, 4chan sızıntılarının pek emin olmadığı. Bununla beraber sızıntıları gündeme getiren IronManPS5 adlı kullanıcının sicili de pek iyi sayılmaz. Son birkaç ay içinde PlayStation 5’e dair bir hayli paylaşımda bulunan kullanıcı, bu iddiaların çoğunda yanılmıştı.

Ayrıca koronavirüs salgını yarıyılında işletmelerin, olağana mukayeseyle tasarılarında farklılığa gitmesinin de artık alışıldık bir vaziyet olduğunu; iddialar ortaya atıldığı tarihte doğru olsa dahi işletmelerin sonradan tasarı farklılığına gidebileceğini unutmamak gerekiyor.

Bu dedikodular doğru olsun ya da olmasın Microsoft’un ağustos ayında, Series X geriye dönük geçimlilik hakkında söylemeler yapacağı bir Xbox Series X aktifliği planladığını öğreniyoruz. Amerika Birleşik Devletlerili işletmenin bu faallikte, daha uygun maliyetli Xbox Series S konsolunu da söylemesi bekleniyor. Sonuç olarak tüm bu iddiaların doğru olup olmadığını ancak ilerleyen günlerde görebileceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır